Готельний комплекс «Бабусин сад» розташувався поруч із селом Мрія, що знаходиться за 7 кілометрів від Києва Житомирською трасою. У цьому комплексі окупанти облаштували штаб. Кажуть, що вони розстрілювали автівки з мирними людьми та брали у полон місцевих жителів. Ще кілька тижнів тому ця ділянка траси нагадувала поле бою — спалені автівки, зруйновані дороги та понівечені тіла мешканців. Зараз тут доволі спокійно, і майже ніщо не нагадує про те, на який жах перетворили життя місцевих російські військові. 

Журналісти «Слідства.Інфо» відвідали комплекс та його околиці і побачили, які сліди залишили по собі російські окупанти.

Готельний комплекс помітно з дороги. На сайті його позиціонували, як місце для романтичного відпочинку. Зараз від розкішної будівлі залишилися лише почорнілі стіни та купи битого скла. Всередині — зруйновані номери та згорілі приміщення. Біля в’їзду на територію в асфальті застрягла міна; її дбайливо огородили, щоб до роботи саперів ніхто не наступив на небезпечний боєприпас.

Від готелю вцілів лише підвал. На території, на перший погляд, нікого немає. Спочатку зустрічаємо одного з колишніх працівників готелю. Він приїхав оглянути наслідки російської окупації. Тепер його робочого місця просто немає. 

Трохи згодом зустрічаємо місцевих тероборонців. Вони погоджуються провести нас на територією.

У підвалі будівлі переховувалися місцеві. Про це ще досі нагадують розкидані жіночі та дитячі речі. На підлозі розкидана брудна білизна зі слідами чи то бруду, чи то крові. 

Місцеві розповідають, що тут зупинялися і «кадирівці», і росіяни, і буряти. Втім, хто ж з них найбільше тероризував місцеве населення, їм сказати складно — кажуть, що всі доклалися до цього приблизно однаково.

Тероборонці розповідають, що у «Бабусиному саду» росіяни влаштували собі штаб. В одному з сусідніх приміщень знаходимо чимало відкритих алкогольних напоїв — схоже, тут був «бар», де окупанти готували собі коктейлі та розважалися.

В одній з прихованих кімнат — випатрана компʼютерна техніка. Наші провідники кажуть, що знайшли тут специфічні прилади: підсилювачі інтернет-сигналу та «глушники», які перекривали звʼязок. За їхніми словами, тут могли жити представники диверсійно-розвідувальної групи.

На місці колишнього ресторану лишилося згарище — вціліла лише частина кухні із посудом. Поруч — спа-центр, у якому, за свідченнями місцевих, окупанти влаштовували вечірки. У конюшні навпроти теж переховувалися люди. Втім, окупанти її згодом спалили. Там загинуло понад 10 коней. Люди, на щастя, встигли втекти.

Через дорогу від готельного комплексу — ліс. Щоправда, ходити без супроводу тут небезпечно — росіяни, які там розміщувалися, могли залишити чимало неприємних «сюрпризів». Місцевих це, схоже, не дуже лякає — поки нам показують залишки згорілої російської техніки, ми зустрічаємо кілька невеликих груп, які розглядають спалені ворожі машини та розкидані речі. 

Тут ішов запеклий бій. Українські військові завдали сильного удару ворогу — крім спаленої техніки, подекуди можна знайти рештки мертвих окупантів. Ось лежить відірвана людська ступня, поруч — понівечена і закривавлена російська військова форма. Поруч натрапляємо на військові черевики, з яких стирчать обламані кістки. Територія навколо огороджена бинтом — місцеві кажуть, що білими стрічками росіяни позначали місця, де були їхні поранені.

У лісі пахне спаленою технікою. Та тут трапляється й інший запах — людських решток. Співрозмовники «Слідства.Інфо» кажуть, що поруч із готелем «Бабусин сад» окупанти розстрілювали місцеве населення. Схоже, це справді так.

Бачимо розкидані речі. То тут, то там трапляються дитячі іграшки. Де-не-де — випалена земля. Не під запис місцеві кажуть, що тут ґвалтували дівчат із навколишніх сіл, а потім спалювали їхні тіла. 

Коли проходимо через перехрестя, запах посилюється. Тут земля розрита та перекатана ворожою технікою. Розпитуємо тероборонців, чи може це бути ще одним місцем поховання цивільних. Вони припускають, що росіяни могли ховати людей, а потім просто проїхали танками по свіжих могилах, щоб приховати сліди своїх злочинів. 

Місцеві чекають на правоохоронців, які зможуть перевірити, що насправді тут сталося — чи справді поруч із романтичним готельним комплексом «Бабусин сад» поховали закатованих українців.