Окупація: ціна слова

5 червня 2023, 47 хв

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну на окупованих територіях військові РФ почали вчиняти насилля над українськими журналістами, які не встигли вчасно виїхати. Незалежних медійників, які правдиво висвітлювали події у своїх містах, окупанти вбивали, викрадали, брали у полон та катували.

Кореспондент газети «Новий день» із Херсонщини Олег Батурін протягом восьми днів пробув у російському полоні. Чоловіка катували, погрожували вбити, якщо він не почне співпрацювати з окупаційною владою.

Журналістка Світлана Залізецька активно ходила на проукраїнські мітинги в окупованому Мелітополі Запорізької області. Жінку також примусом хотіли схилити до співпраці з РФ, навіть викрали її найріднішу людину.

Головного редактора сайту «Нова Каховка.Сity» Олександра Гунька росіяни тримали прикованим до батареї та змусили записати пропагандистське відео, у якому він нібито вихваляє Росію.

Не всім героям стрічки вдалося врятуватися з російського полону.

До фільму увійшли також історії київського журналіста Дмитра Хилюка, якого окупанти досі тримають у полоні, та вбитого росіянами фотожурналіста Макса Левіна.

Про те, як Росія на окупованих територіях систематично полювала на українських медійників, які намагалися говорити правду про війну, — розповідаємо у документальному фільмі «Окупація: ціна слова».