Мар’яна Мотрунич, Слідство.Інфо

Висотку, яку з порушеннями побудували на ділянці нардепа від БПП Віктора Короля, готують до введення в експлуатацію.

Про це Слідство.Інфо дізналося на сайті Державної будівельної інспекції.

Житловий будинок зводять в історичній місцевості столиці на Батиєвій горі. Ділянка належить нардепові від партії «Блоку Петра Порошенка», генералу міліції у відставці Віктору Королю. Свою ділянку у 2016 році Король передав в користування будівельній компанії «Платинум Холл», якою керує Іяніна Горбатюк. За інформацією Слідства.Інфо Іяніна — донька нардепа Віктора Короля.

Слідство.Інфо раніше писало про численні порушення при зведенні будинку. Зокрема, відповідно до генплану земля належить до «житлової садибної забудови» — там не можна зводити споруди, вищі за 4 поверхи, а житловий будинок уже вдвічі вищий. Також будівельники не дотрималися норм протипожежних відстаней до інших будинків, об’їзду для пожежних машин, на подвір’ї немає місця для дитмайданчиків і смітників тощо.

Порушення знайшли й інспектори Департаменту по контролю за будівництвом, ще 2017 року. Однак перевірку жодного разу не вдалося провести повністю — інспектори не могли застати на об’єкті представників забудовника. Співробітники Департаменту навіть зверталися до поліції та просили посприяти в проведенні перевірки, але також марно.

Зрештою в лютому 2019 року Департамент заборонив будувати висотку. Але вже через п’ять днів зареєстрував повідомлення про початок будівельних робіт, тобто, нібито будівництво почалося знову. А вже у квітні Департамент надав забудовникам так звану «декларацію про готовність до експлуатації будинку».

«Реєстрація декларації означає, що немає технічних помилок при її заповненні … Загалом значить, що все в порядку, хоча насправді може бути не так», — прокоментував Слідству.Інфо архітектор Олег Гречух.

Тепер Департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю Києва повинен все ж таки перевірити будівництво.

Слідство.Інфо стежитиме за долею будинку на Батиєвій горі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Королівська «садиба» на Батиєвій горі: як на ділянці нардепа БПП будують висотку