29 вересня 2023 року з’явилося повідомлення про ліквідацію російського військового 205-ої мотострілецької бригади 35-річного Арсена Піцхелаурі з позивним «Грузин», який брав активну участь в окупації Херсонщини. Раніше журналісти «Слідства.Інфо» та «Схем» встановили, що військовий РФ у складі цієї бригади контролював Каховську ГЕС до її підриву.

Про смерть російського окупанта повідомили розслідувачі з каналу співзасновника міжнародної волонтерської спільноти OSINT Іраклія Комахідзе. 

Фото з телеграм-каналу OSINTGeorgia

Згідно з написом на могильному хресті, 35-річного Арсена Піцхелаурі знищили 17 вересня 2023 року. 

Нагадаємо, що 6 червня була зруйнована гребля Каховської гідроелектростанції, через це затопило Херсон та частину лівого берега Херсонської області. Про плани окупантів підірвати греблю українська влада попереджала задовго до катастрофи. 

Попри те, що на підконтрольній території України рятувальники активно займалися евакуацією, катастрофа призвела до загибелі 32 людей, ще 39-ох українців місце перебування не встановлено. На окупованій частині Херсонщини Росія не займалася належною евакуацією, тому невідомо, скільки ще людей загинуло внаслідок цього теракту

Журналісти-розслідувачі агенції «Слідство.Інфо» та проєкту «Схеми» (Радіо Свобода) ідентифікували армійців РФ та їхніх командирів, а також отримали ексклюзивні перехоплення розмов, які вели військові РФ у ніч руйнування греблі Каховської гідроелектростанції,  у спільному матеріалі «Выйти не могут, все затоплено». Про що говорили окупанти під час підриву Каховської ГЕС: телефонні перехоплення»

Встановити імена військових РФ допомогло відео, яке на греблі знімали російські пропагандистські медіа — попри те, що окупанти ховали обличчя в балаклавах.

35-річний Арсен Піцхелаурі з позивним «Грузин», судячи з фото в російській соцмережі «ВКонтакте», брав активну участь в окупації Херсонщини.

На декількох світлинах Піцхелаурі у військовій формі сфотографувався просто на Каховській ГЕС. За словами знайомих окупанта, він залишився в окупованій Новій Каховці разом з іншими військовими 205-ої  мотострілецької бригади армії РФ. Від них же стало відомо, що після руйнування греблі «Грузина» викликали в Росію на нагородження. Однак, як видно зі знайденого розслідувачами фото, у РФ окупант повернувся вже в труні.

Читайте також: Що відбувається в Енергодарі та на ЗАЕС: свідчення працівників, ідентифікація окупантів