Марія Горбань, Слідство.Інфо

Суддя Печерського райсуду Києва Сергій Вовк замість Віталія Писанця 23 травня розглядатиме клопотання про зняття з розшуку нардепа-втікача Олександра Онищенка.

Про це Слідству.Інфо повідомили в канцелярії суду.

Сергій Вовк відомий як суддя, який у 2012 році засудив Юрія Луценка до чотирьох років за ґратами через нібито незаконне святкування Дня міліції в палаці «Україна». Згодом це рішення Європарламент назвав таким, що не відповідає міжнародним стандартам справедливого, прозорого та незалежного судового процесу.

Також суддя Вовк головував у колегії суддів, яка засудила до п’яти років колишнього виконувача обов’язки Міністра оборони Валерія Іващенка. Його визнали винним у зловживанні службовим становищем під час підписання у 2009 році санкції по реалізації Феодосійського судномеханічного заводу в Криму. Європейський парламент згодом визнав Іващенка засудженим з політичних мотивів.

Окрім того, в складі колегії у 2011 році Вовк розглядав справу про хабарництво в Державному центрі зайнятості. У директора Володимира Галицького при затриманні вилучили гроші й 30 кілограмів золота на 7 мільйонів гривень. Співробітники центру фігурували як співучасники, однак згодом їх визнали винними. Та колегія суддів вирішила повернути їм вилучене майно, зняти арешт з будинків, квартир, автомобілів і коштів на рахунках.

Суддю Вовка намагалися притягнути до кримінальної відповідальності й позбавляли суддівської недоторканності. Зокрема, за версією прокуратури Києва, у 2015 році суддя незаконно позбавив громадянина права власності на майно. Тоді Сергія Вовка тимчасово відсторонили, однак у 2016 році він повернувся на роботу.

Як повідомляв «Український тиждень», Вовк з 2006-го до 2010 рік встиг заробити на квартиру в понад 200 квадратів, земельну ділянку, вантажний Ford, а також автомобілі Toyota та Honda для родини.

У 2011-му суддя Вовк, за інформацією медіа, задекларував дві земельні ділянки на Одещині — в Кароліно-Бугаз та в Затоці, — а також дві квартири в Одесі.

За інформацією «Чесно», у 2015 році Вовк задекларував квартиру на 67 квадратів, однак у попередній декларації цієї квартири немає.

Сергій Вовк (ліворуч у центрі) відомий як суддя, який у 2012 році засудив Юрія Луценка до чотирьох років за ґратами. Екс-міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко (праворуч) під час судового засідання в Печерському районному суді, в Києві, 27 лютого 2012 року. УНІАН

Судове засідання щодо зняття з розшуку нардепа-втікача Онищенка відбудеться 23 травня. За версією слідства, Онищенко та його поплічники продавали газ держпідприємства Укргазвидобування через «псевдобіржі», через це держава втратила понад 1,5 мільярда гривень.

Сам нардеп-утікач уже анонсував повернення й навіть участь у виборах до Ради. Він втік з України у 2016 році й наразі перебуває в Іспанії. В Україні його оголосили в розшук, однак Інтерпол оголошувати нардепа в міжнародний розшук відмовився. Сам Онищенко звинувачення заперечує.

Торік Слідство.Інфо опублікувало фільм-розслідування «Клуб книголюбів». У матеріалі йдеться про те, як соратники Петра Порошенка домовлялися про купівлю посад і голосів для ухвалення вигідних для президентської партії рішень.

У листуванні, яке журналісти отримали від депутата-втікача Олександра Онищенка, співрозмовники називали «книжкою» мільйон — імовірно, йшлося про мільйон доларів за одне голосування. Купували й продавали не лише політично вигідні законопроекти, а й законопроекти, які полегшували б ведення бізнесу для них.

Журналісти Слідства.Інфо опублікували переписки Олександра Онищенка з членами «Блоку Петра Порошенка», зокрема, і з першим заступником голови фракції Ігорем Кононенком. Онищенко був посередником між соратниками Порошенка та Юлією Тимошенко й домовлявся про купівлю голосів і розрахунок.

Під час підготовки фільму «Клуб книголюбів» у травні 2018 року журналісти Слідства.Інфо написали заяву про злочин і прийшли на допит до НАБУ у справі Онищенка. Вони надали детективам флеш-накопичувач з аудіозаписом розмови з Онищенком у 2016 році та фотознімками переписки, які колишній народний депутат сам дозволив зробити журналістам.

НАБУ раніше отримало доступ до номера телефону нардепа Олександра Онищенка.— від січня 2015-го до грудня 2016 року. За версією детективів, Онищенко використовував номер для політичних домовленостей.