Фірма співзасновника студії «Мамахохотала» й нардепа «Слуги народу» Романа Грищука навесні 2019 року виграла тендер на 1,3 мільйона гривень. Торги стосувалися організації фестивалю електронної музики Radioday в Києві. Конкурент знявся з конкурсу на користь фірми Грищука «МХ ШОУ», а потім надавав своє обладнання. Такі дії, на думку експертки, свідчать про змову двох учасників.

Про це йдеться в матеріалі Слідства.Інфо.

Фірма «Фреш Рентал Хаус» організовувала фестиваль Radioday два роки поспіль, у 2017-2018 роках. Цьогоріч вона також запропонувала найнижчу ціну в конкурсі, але раптом відкликала свою пропозицію, відтак переможцем визнали «МХ ШОУ» Романа Грищука, яку він очолював на момент проведення торгів. 

Як повідомив Слідству.Інфо представник «Фреш Рентал Хаус» Олександр Чернявський, компанію долучали до організації цьогорічного фестивалю — фірма, зокрема, надавала сценічне та звукове обладнання.

На думку експертки центру «Ейдос» Ольги Зеленяк, відкликання пропозиції «Фреш Рентал Хаус» і подальша співпраця з переможцем «МХ ШОУ» свідчать про змову цих учасників торгів і є порушенням законодавства про економічну конкуренцію.

Крім того, Слідство.Інфо виявило ще одну ймовірну ознаку змови між «МХ ШОУ» та «Фреш Рентал Хаус»: обидві фірми подали на тендер ідентичні кошторисні пропозиції, в яких відрізнялися тільки ціни на послуги. У документах обох фірм навіть однакові помилки.

Шевченківська райдержадміністрація в Києві на запит Слідства.Інфо відповіла, що зв’язків між двома учасниками аукціону не виявила.

Роман Грищук ідентичність кошторисних пропозицій не пояснив.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як майбутній нардеп «Слуги народу» за гроші киян організував музичний фестиваль свого друга