Марія Горбань, Слідство.Інфо

Конституційний суд може визнати неконституційним і скасувати закон, який передбачає кримінальну відповідальність для держслужбовців за неподання декларації. Про це повідомив народний депутат Єгор Соболєв.

Напередодні другого туру виборів президента України Петро Порошенко назвав електронне декларування «умовою безвізу».

«Голова Конституційного суду Станіслав Шевчук наполегливо готує ще один удар по антикорупційному законодавству — визнання неконституційною статті Кримінального кодексу, яка карає за брехню в деклараціях посадовців», — ідеться в дописі Єгора Соболєва у Facebook.

Єгор Соболєв також написав, що це рішення судді Конституційного суду можуть ухвалити вранці 25 квітня, коли у Верховній Раді голосуватимуть за закон про мову.

«До цього буде прикута увага медіа, багато громадян збираються на мітинг на підтримку мовного закону. Зручний час для корупціонерів зробити собі подарунок і далі безкарно приховувати від суспільства украдене», — сказав він.

Народний депутат Єгор Соболєв під час засідання Верховної Ради, в Києві, 4 квітня 2018 року. Ратинський В’ячеслав / УНІАН

Торік у липні група з майже 50 нардепів підготували звернення до Конституційного суду про визнання неконституційним закону, який передбачає притягнення до відповідальності за брехню в деклараціях. Ініціаторами подання стали народні депутати від партії «Опозиційний блок» Юрій Мірошниченко та Дмитро Шпенов. Нині подання перебуває на розгляді у суді.

Наприкінці лютого Конституційний суд визнав неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання для чиновників за незаконне збагачення. Суд вирішив, що положення статті не відповідають принципам верховенства права та презумпції невинуватості.