Кіпрські юристи українського Петра Порошенка просили адміністраторів з юридичної фірми Mossack Fonseca, яка і була основою витоку для Panama Papers, вивести персонально Порошенка з власників компанії Prime Asset Partners та передати його акції українському фонду.

Ці та ще ряд змін запропонованих юристами президента фактично звільнили б Порошенка від відповідальності за офшорну компанію. Про це стало відомо завдяки новій порції Panama Papers, яку отримала німецька газета Süddeutsche Zeitung та поділилася нею з Міжнародним консорціум журналістів-розслідувачів (ICIJ) та OCCRP. Слідство.Інфо, як партнерська організація OCCRP, також отримало доступ до цих документів. Серед них знову зустрічається офшорна компанія Prime Asset Partners Ltd. з Британських Віргінських Островів (БВО), яку Петро Порошенко зареєстрував, щойно обійняв президентську посаду.

Згідно з новими документами, до яких отримало доступ Слідство.Інфо, наприкінці березня 2016 року кіпрські юристи компанії Prime Asset Partners Порошенка відправили кілька листів своїм колегам з БВО з проханням внести зміни у документи компанії. Прохання подали через кілька днів після того, як журналісти Слідства.Інфо та OCCRP надіслали у Адміністрацію Президента, а згодом і юристам Порошенка, запит із детальними питаннями щодо віргінського офшору.

Кіпрські юристи вирішили збільшити загальну кількість акцій у Prime Asset Partners з 1000 до 50 000 та змінити номінальну ціну акцій, яка раніше становила 1 долар за акцію, на нульову. До цього компанія мала лише 1000 акцій і одного акціонера – Петра Порошенка. Документами від 25 березня 2016 року юристи збільшили кількість акцій та передали всі акції Порошенка в український фонд «Прайм ессетс кепітал», напряму пов’язаний з Петром Порошенком.

Представники Mossack Fonseca неодноразово зверталися до юристів Порошенка із запитом про детальнішу інформацію щодо українського фонду, який пропонувався новим власником компанії з БВО. Вони просили паспортні дані директора фонду, а це – батько президента Олексій Порошенко. Отримані файли не містять жодних доказів того, що адвокати Порошенка надали затребувані документи. Навпаки, Порошенко, як і раніше, зареєстрований єдиним акціонером у документах Mossack Fonseca – саме такі дані були надані слідчим органам БВО на їхні запити.

Схоже, що зміни, які так швидко намагалися провести кіпрські юристи Порошенка, так і не були впроваджені. Українські юристи з компанії Авеллум, яка веде справи президента, не відповіли на запит журналістів з приводу нових знахідок.