Олена Логінова, Слідство.Інфо

Президент-утікач Віктор Янукович використовував рахунок офшорної компанії у Swedbank для легалізації мільйонів євро. Про це йдеться в розслідуванні шведських журналістів з SVT у партнерстві зі Слідством.Інфо.

Журналісти, зокрема, дізналися про відмивання 3,7 мільйона євро, які Віктор Янукович отримав у 2011 році як гонорар за книжку «Україна — країна можливостей». Ці гроші потрапили в Україну через низку фірм, серед яких була компанія з Британських Віргінських Островів Vega Holding Limited. Вона має рахунки в литовському відділенні Swedbank. Це видно з витоку транзакцій між Danske Bank і Swedbank, які аналізували SVT.

«Операції виглядають штучними та більш схожі на відмивання», — прокоментував Слідству.Інфо начальник другого слідчого відділу управління спеціальних розслідувань Департаменту спеціальних розслідувань Андрій Радіонов. Генпрокуратура розцінює гонорар, який Янукович отримав нібито за написання книжки, як хабар, і повідомила екс-президенту про підозру.

У Swedbank стверджують, що не знали про зв’язок Віктора Януковича та компаніі Vega Holding Limited. «Я не знав про це. Але якби я навіть і знав, то не повинен був би це коментувати через банківську таємницю», — заявив журналістам SVT менеджер зі зв’язків Swedbank Габріель Франке Родау.

Крім «гонорару Януковича», через рахунок Vega Holdings Limited у Swedbank протягом 2007-2014 років також пройшло 12,6 мільйона євро та понад 5,5 мільйонів доларів. Якщо до цих транзакцій також має стосунок Янукович, сума виведених ним через шведський банк грошей сягає 21,2 мільйона євро.

(Головне фото — екс-президент України Віктор Янукович перед початком засідання загальнонаціонального круглого столу «Об’єднаємо Україну», Київ, 13 грудня 2013 року. Фото Владислава Мусієнка / УНІАН)