Марія Горбань, Слідство.Інфо

Верховний суд визнав незаконними зміни в регламенті Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС), які обмежували роботу Громадської ради доброчесності. 

Про це Слідству.Інфо повідомила членкиня Громадської ради доброчесності Галина Чижик.

Зміни до регламенту ВККС запровадила наприкінці 2017 року. Зокрема, комісія визначила, що висновки ГРД повинні підписувати всі члени ради, а подавати їх потрібно не раніше, ніж за 10 днів до співбесіди того чи іншого судді. У відповідь Громадська рада доброчесності вийшла з процесу оцінювання суддів.

Верховний суд підтвердив попереднє рішення Касаційного адмінсуду й зазначив, що ВККС не має повноважень визначати правила роботи громадського органу. 

Огорожа Верховного Суду України, в Києві, 9 березня 2011 року. Олександр Синиця / УНІАН

Як раніше розповідало Слідство.Інфо, член ВККС України Юрій Тітов має трьох родичів, які працюють суддями в різних регіонах України — дві племінниці та син. Окрім цього, син Юрія Тітова Максим успішно переміг у конкурсі до Верховного суду, добір до якого проводила ВККС.

Раніше Державне бюро розслідувань (ДБР) відкрило кримінальне провадження проти восьми членів ВККС. Їх підозрюють у «самовільному присвоєнні владних повноважень». 

У травні Окружний адмінсуд Києва заборонив голові Вищої кваліфікаційної комісії суддів Сергію Козьякову виконувати обов’язки голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Суддівська кров»: успішна історія «дяді Юри» та крах суддівської династії