Марія Горбань, Слідство.Інфо

Екс-ректорка НМУ Богомольця Катерина Амосова разом зі своїми прибічниками намагалися захопити будівлю ректорату медичного вишу. Про це повідомила прес-служба університету.

Разом з Катериною Амосовою під будівлею ректорату 22 лютого зібралися члени її «команди» Володимир Мішалов, Ярослав Цехмістер і декілька десятків невстановлених осіб.

«Близько 8 години ранку, невідомі особи разом з молодиками спортивної статури, що приїхали на машинах з литовськими номерами, намагалися прорватися до ректорату», — йдеться в повідомленні вишу.

Як розповів Слідству.Інфо виконувач обов’язків ректора НМУ Юрій Кучин, разом з Катериною Амосовою прийшов і судовий виконавець. Він зачитав ухвалу Окружного адміністративного суду Києва від 20 грудня 2018 року про поновлення Катерини Амосової на посаді ректорки. Цю ухвалу міністерство скасувало на початку січня.

«Потім ми зібрали ректорат, але в цей час була друга спроба штурму, знову з тітушками. Вони заблокували вхід до ректорату з обох боків. Ми майже всіх працівників вже вивели з будівлі, залишилися лише охоронці», — прокоментував Слідству.Інфо Кучин.

Після штурму керівництво університету повідомило поліцію та звернулося до уряду. Слідство.Інфо намагалося зв’язатися з Катериною Амосовою, але наразі нам не вдалося отримати її коментар.

Це вже не перша спроба команди екс-ректорки захопити будівлю ректорату. Члени «команди Амосової» вже намагалася штурмувати будівлю ректорату 15 січня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Фактично це рейдерство» — в.о. ректора НМУ Богомольця про ситуацію у виші

Конфлікт у Національному медичному університеті Богомольця триває вже понад рік, від 20 лютого 2018 року, коли Катерину Амосову вперше відсторонили через зрив іспиту КРОК для студентів-стоматологів. Відтоді Міністерство охорони здоров’я декілька разів звільняло Амосову, однак вона поновлювалася через суди.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Битва за медичну освіту»: що протягом року відбувалося в НМУ Богомольця

(Головне фото — екс-ректорка НМУ ім. Богомольця Катерина Амосова у приміщенні Національного медуніверситету ім. Богомольця, Київ, 14 січня 2019 року. Фото Гонтар Володимир / УНІАН)