Департамент Агентства Казахстану щодо справ держслужби та протидії корупції Акмолинської області попросив релігійних діячів країни допомогти боротися з хабарництвом, повідомляє OCCRP, посилаючись на сайт відомства. Головний імам підтримав ініціативу.

Голова Агентства Берген Беспалинов 2 квітня попросив релігійних діячів країни впровадити в обряди та проповіді постійні роз’яснення про «гріховність корупції».

«Позаяк корупція засуджується не лише законами, але й постулатами релігій, у формуванні антикорупційної культури ми вдаємося до допомоги релігійної громадськості. Упевнений, що висока моральність та авторитет священнослужителів внесуть значний вклад в укріплення моралі населення», — сказав він під час круглого столу «Роль духівництва у формуванні морального покоління без корупції».

Круглий стіл у регіональному департаменті Агентства щодо справ держслужби та протидії корупції. Фото — kyzmet.gov.kz

Головний імам області підтримав ідею та сказав, що корупцію засуджують усі релігії, а будь-яке хабарництво є гріхом.

В антикорупційному відомстві заявили, що ісламське духівництво і раніше опікувалося питаннями корупції. Наприклад, уже два роки у 2,5 тисячах мечетей Казахстану перед п’ятничним намазом імами читають проповідь «Трагедія хабарництва і корупції», а більш ніж 15 тисяч священнослужителів уже пройшли семінари щодо антикорупційної просвіти в Агентстві.

Раніше антикорупційне відомство Казахстану для боротьби з хабарництвом установило у школах, лікарнях та на дорогах банери з емодзі. В Агентстві заявили, що обрали емодзі, бо це «прості й зрозумілі образи сьогодення».

Круглий стіл у регіональному департаменті Агентства щодо справ держслужби та протидії корупції. Фото — kyzmet.gov.kz