Марія Горбань, Слідство.Інфо

Двоє кандидатів у Антикорупційний суд, яких виключили з конкурсу, звернулися до суду, вимагаючи скасувати це рішення. Кандидатів зняли з відбору після спільних засідань Громадської ради міжнародних експертів та Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Верховний Суд відмовив у задоволенні позову, оскільки ГРМЕ «не є суб’єктом владних повноважень», а отже не може ухвалювати рішення про участь кандидата в конкурсі. Рада може лише сприяти виконанню цього завдання, приміром, надавати висновки щодо кандидатів.

«Таким чином, Верховний Суд нарешті підтримав позицію, яку Громадська рада доброчесності вважала очевидною ще рік тому, коли судді масово почали оскаржувати висновки ГРД», — йдеться на сайті Громадської ради доброчесності.

25 лютого Верховний суд за позовом Олега Кімстачова та Ігоря Штульмана вказав, що ГРМЕ не є самостійним органом, уповноваженим ухвалювати рішення стосовно подальшої участі кандидата в конкурсі. А остаточне рішення ухвалює саме Вища кваліфікаційна комісія суддів.

Аналогічне рішення суд ухвалив і за позовом Ігоря Штульмана, який також намагався оскаржити виключення з конкурсу до Антикорсуду.

Конкурс до Вищого антикорупційного суду триває з літа 2018-го. Завдяки спільним засіданням ГРМЕ з ВККС з конкурсу вибули 42 недоброчесні кандидати, зокрема, «судді Майдану» та учасники, чиї статки не відповідають деклараціям.Орієнтовно Вищий антикорупційний суд повинен запрацювати вже в березні цього року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Судді для топ-корупціонерів: що треба знати про конкурс до Антикорсуду

(Головне фото — огорожа Верховного Суду України, Київ. Фото Олександра Синиці / УНІАН)