Члена Вищої ради правосуддя Павла Гречківського, якого Генеральна прокуратура звинувачувала у замаху на шахрайство, повністю виправдали в суді. Про це Слідству.Інфо стало відомо під час засідання Шевченківського районного суду Києва.

У вересні 2016 року генеральний прокурор України заявив, що на вимаганні хабара в розмірі майже 13 мільйонів гривень (500 тисяч доларів) затримали члена Вищої ради правосуддя Павла Гречківського. ВРП – єдиний орган, який може призначати суддів, притягати їх до дисциплінарної відповідальності або звільняти.

“Ще одна велика риба. Департамент справ у сфері економіки ГПУ разом з департаментом К СБУ викрили одного з членів Вищої ради юстиції у вимаганні 500 тисяч доларів за незаконний вплив на судове рішення”, – хизувався тоді Юрій Луценко у своєму Facebook.

За 13 мільйонів гривень Павло Гречківський нібито мав забезпечити запорізькій компанії потрібне їм рішення у судах усіх трьох інстанцій. Однак, попри заяви очільника ГПУ, слідчі кваліфікували злочин як “замах на шахрайство”, тобто менш тяжкий. Попри такі звинувачення, Павло Гречківський не був відсторонений від роботи у Вищій раді правосуддя.


Згідно з журналістським розслідуванням, яке проводило в 2016 році Слідство.інфо, спільником Павла Гречківського міг бути заступник голови Верховного Суду Богдан Львов. Але офіційне слідство не знайшло цьому підтвердження.