Мар’яна Мотрунич, Слідство.Інфо

Упродовж 2016-2017 років Укртрансгаз закупив обладнання для станції «Зіньків» у Полтавській області на 72 мільйони гривень, хоча воно коштувало всього 15. Посадовці Укртрансгазу й компанія, яка поставляла обладнання, підозрюються в змові й завищенні ціни. За цим фактом Нацполіція відкрила провадження в листопаді 2017 року. Про це Слідство.Інфо дізналося з ухвал Печерського районного суду Києва.

Компанія «Полімерізол», що поставляла устаткування, належить адвокатці Дар’ї Козій. Нині вона змагається за посаду судді у Вищому антикорупційному суді. Фірма збільшила ціну на обладнання в кілька разів завдяки фіктивним компаніям, з якими торгувала. Усі підприємства зареєстрували за однією юридичною адресою з квітня по листопад 2016 року. А їхнім керівником, згідно з даними слідства, записали людину, яка померла ще до реєстрації.

«Полімерізол» поставив обладнання Укртрансгазу на майже 73 мільйони гривень, однак за результатами перевірки його фактична ринкова вартість складає (без урахування програмного забезпечення) 15,2 мільйона. Тобто матеріальна шкода — понад 57 мільйонів гривень.

Дар’я Козій керувала «Полімерізолом» від березня 2016 року до листопада 2017-го, а власником залишається дотепер. Раніше фірму очолював Олексій Шевчук. До січня 2019 року Дар’я Козій і Шевчук були співзасновниками адвокатського бюро «Шевчук і партнери». Серед клієнтів юрфірми — Геннадій Корбан, Борислав Розенблат й Ілля Кива. У травні 2017 року Дар’я Козій заснувала власне адвокатське бюро.

(Головне фото — Facebook-сторінка Укртрансгаз)