Президент Порошенко звільнив Романа Романова з посади гендиректора “Укроборонпрому”. За даними ЗМІ, заяву про свою відставку Романов подав ще минулого року. Повідомлення про відставку прес-служба концерну опублікувала на офіційному сайті, а відповідний Указ про його звільнення від 12 лютого цього року – на сайті Адміністрації Президента України.

Романов, якого пов’язують із Порошенком, керував держконцерном “Укроборонпром” з 2014 року. За цей час Слідство.Інфо неодноразово розслідувало скандальні оборудки державного збройного концерну. Журналісти розповідали про махінації під час закупівель комплектуючих за завищеними цінами та численні фінансові порушення, які зафіксувала на підприємстві Держаудитслужба.

Раніше Слідство.Інфо виявило, що чиновники “Укроборонпрому” купували за завищеними цінами військову техніку з Росії через фірми, пов’язані з відомими політиками.

При цьому, в повідомленні про відставку Романов наголошує, що йому вдалося повністю розірвати зв‘язки з військово-промисловим комплексом Росії та запустити програму імпортозаміщення, що замінила комплектуючі від країни-агресора.

У грудні 2017 року прем’єр-міністр України Володимир Гройсман вимагав звільнення Романова, але не через російський імпорт, а через заборгованість перед працівниками Миколаївського судоремонтного заводу. Про інші виявлені махінації та корупційні схеми в “Укроборонпромі” прем’єр і словом не обмовився.

А вже у січні 2018 року Гройсман повторно наполіг на звільненні Романова: “Це моя позиція… Ворочаєте мільярдами, а не можете погасити (ред. – заборгованість). Значить, некомпетентні”. Прем’єр підкреслив, що з чиновником більше працювати не буде та порадив шукати роботу “поза межами влади”.

До роботи в концерні Роман Романов представляв корпорацію “Богдан”, пов’язану з Петром Порошенком, у Херсонській області. А під час президентських виборів у 2014 році очолював штаб Порошенка в цій же області.

Головне зображення – УНІАН.