Північний апеляційний господарський суд Києва зобов’язав виплатити з державного бюджету понад 25 мільйонів гривень ювелірному магазину «Граф», який у 2014 році пограбували під час обшуку правоохоронці. Скаргу прокуратури Києва судді не задовольнили.  

Про це йдеться в постанові від 25 квітня.

Виплатити 25,4 мільйона гривень власникам магазину раніше зобов’язав Господарський суд Києва. Прокуратура оскаржила це рішення в Апеляційному суді, однак судді визнали, що правоохоронці заподіяли шкоду ювелірному магазину, та залишили рішення в силі.

У прес-службі київської прокуратури Слідству.Інфо повідомили, що оскаржили й цю постанову та вже подали заяву про зупинення виконання рішення Господарського суду.

У 2014 році Київська прокуратура проводила досудове розслідування щодо продажу контрабандних ювелірних виробів. У його межах в серпні 2014-го правоохоронці обшукали магазин «Граф». Згідно з ухвалою суду слідчі прийшли вилучати «радіаційно забруднені ювелірні матеріали». У крамниці вони провели понад десять годин: ламали двері, різали сейфи, замовляли в магазин їжу з ресторану й пригощалися алкоголем з бару. Прикраси — нібито радіоактивні — розсовували по кишенях, сумках, пакували в коробки.

Під час обшуку прокурори вимкнули камери спостереження та не пускали до приміщення директора магазину.

Ювелірний магазин «Граф», Київ, жовтень 2017 року

Як розповідало Слідство.Інфо, виявилося, що одна з камер залишилася ввімкненою: вона зафіксувала, як правоохоронці забирали ювелірні вироби та гроші з сейфа. Нестачу товару відтак підтвердили аудит та інвентаризація.

За місяць столична прокуратура закрила справу, в якій проводили обшуки, через відсутність складу злочину.

У справі про пограбування магазину під час обшуків у 2015 році направили обвинувачення щодо 10 працівників правоохоронних органів. Вона досі перебуває на стадії підготовчого засідання.

Один з обвинувачених, старший прокурор Прокуратури Печерського району Києва Віталій Савчук три роки тому через суд поновився на посаді. Відтак, за даними Слідства.Інфо, одразу вийшов у декретну відпустку. Як повідомили в прес-службі прокуратури, Савчук перебуває в декретній відпустці донині.