Мар’яна Мотрунич, Слідство.Інфо

Вадим Поярков, заступник голови СБУ, у 2014 році отримав земельну ділянку під Києвом. Окрім нього, в селі Гатному землю там приватизували його колеги СБУ-шники, чиновники та працівники Національної аграрної академії наук (НААН). Земля раніше належала академії, але її вивели з державної власності в приватну.

На думку слідчих НАБУ, зробили це незаконно — нині бюро розслідує цю справу.

Та, як пояснив Поярков Слідству.Інфо, про порушення закону він не знав.

«Цю ділянку я отримав на початку 14 року, коли був рядовим співробітником в одному із підрозділів центрального управління, а в центральному управлінні тоді роздавали землю і мені разом з іншими співробітниками надали пропозицію», — прокоментував він.

За словами Пояркова, він використав своє конституційне право безоплатно отримати 10 соток.

«Я навіть не знаю, де ця земля. Я не пам’ятаю, хто це запропонував, це було шість років тому. Мабуть, це було офіцерське зібрання якесь, де ухвалили рішення заохотити співробітників наданням земельних ділянок. І кожен з цих співробітників написав заяву в раду», — сказав він.

Як розповів Поярков, він теж написав заяву в Гатненську сільраду й вона її позитивно розглянула.

Про те, що аграрії вивели землю з державної власності в приватну, Поярков, за його словами, дізнався нещодавно. І якщо суд вирішить повернути землю державі, не заперечуватиме. Однак тоді, каже Поярков, він знову отримає право безоплатно отримати 10 соток землі.

Заступник голови СБУ Вадим Поярков під час засідання Верховної Ради, в Києві, 24 травня 2017 року. Косарєв Олександр / УНІАН

Національне антикорупційне бюро розслідує незаконне виведення землі НААН з державної власності у приватну з 2017 року. Ідеться про 15 гектарів землі під Києвом у селі Гатне. За версією детективів НАБУ, спланували виведення земель академії полковник СБУ Віталій Оборський разом з тодішнім керівником аграрної академії Василем Петриченком у 2013 році. Оборського він призначив радником президії НААН на громадських засадах.

У той час Академія вивела 15 гектарів землі на підставі листа СБУ підписаного тодішнім заступником голови СБУ Шатковським. А вже на початку 2014 року поділену на майже півтори сотні ділянок землю приватизували.

Як з’ясувало Слідство.Інфо, серед власників земельних ділянок опинилися, зокрема, СБУ-шники. Це заступник голови СБУ Вадим Поярков, його колеги Дмитро Шишолін та Олександр Шметан. А також колишній СБУ-шник Владислав Гадіон — нині заступник гендиректора з безпеки Укроборонпрому. 10 соток приватизував і колега Гадіона Олексій Макайда, який на сьогодні працює заступником начальника управління Укроборонпрому.

У цій справі полковнику СБУ Оборському слідчі повідомили про підозру. Однак колеги — начальник управління Департаменту контррозвідки та начальник контррозвідки СБУ Олексій Петров — взяли його на поруки.

Київський апеляційний суд відсторонив Василя Петриченка від посади члена президії НААН.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Особливо цінні»: як співробітники СБУ отримали землю під Києвом