Мар’яна Мотрунич, Слідство.Інфо

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) повідомила про підозру сімом посадовцям, які проходять у кримінальному провадженні за фактом незаконного заволодіння землями Аграрної академії у 2013-2014 роках. Ідеться про 13 гектарів особливо цінної землі в Києво-Святошинському районі Київської області.

На сьогодні щодо заволодіння земельними ділянками Аграрної академії на 13 і 15 гектарів відкрито два провадження. В обох випадках схема була однаковою. Посадовці Аграрної академії відмовилися від землі на прохання СБУ. Це рішення не пройшло всю законну процедуру, тобто не було погоджено Верховною Радою. До схеми були залучені службові особи Національної академії аграрних наук та її структурних підрозділів і Держземагентства в Київській області. В обох справах проходять також співробітники СБУ.

Про сусідню земельну ділянку на 15 гектарів, що належала Аграрній академії, Слідство.Інфо писало раніше. За даними НАБУ, ця земля на час переходу в приватну власність коштувала майже 42,5 мільйона гривень. Журналісти Слідства.Інфо встановили, що серед власників землі опинилися співробітники СБУ. Зокрема, заступник голови Служби безпеки Вадим Поярков, Дмитро Шишолін, Олександр Шметан і колишній СБУ-шник Владислав Гадіон, який нині обіймає посаду заступника гендиректора з безпеки Укроборонпрому. 10 соток приватизував 2014-го року його колега Олексій Макайда — нинішній заступник начальника управління Укроборонпрому.

Торік детективи НАБУ приховали ухвали щодо цього провадження з відкритого доступу Реєстру судових справ.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Особливо цінні: як співробітники СБУ отримали землю під Києвом

(Головне фото — табличка «Спеціалізована антикорупційна прокуратура», Київ, 20 квітня 2017 року. Фото Ратинський В’ячеслав / УНІАН)