У Москві поліція затримала кореспондента відділу журналістських розслідувань «Медузи» Івана Голунова. При затриманні в нього знайшли пакет з невідомою речовиною.

Про це повідомляє видання «Медуза».

Як розповів адвокат Голунова Дмитро Джулай, журналіста затримали 6 червня о 14:40, при огляді дістали з його рюкзака пакет, у якому було 3,5 грама мефедрону. Голунов заявив, що пакет йому не належить. Ще один пакет і ваги знайшли при обшуку у квартирі журналіста. Голунова підозрюють у замаху на збут наркотиків у великому обсягу. Сам він звинувачення відкидає.

Як розповів Голунов своєму захиснику, одразу після затримання він вимагав викликати адвоката, але цього не зробили. Коли під час огляду він схопився за стілець, працівники поліції нібито почали тягти його по підлозі, а один з них ударив кулаком у щелепу. Адвокат журналіста заявив, що його штовхали ногами в груди. Викликати швидку в поліції відмовилися. У пресслужбі ГУ МВС Росії заперечили побиття журналіста.

Також поліцейські нібито відмовилися провести змиви з рук і зрізи нігтів, щоб перевірити, чи торкався Голунов наркотиків або вживав їх. Зробити змив з рюкзака або зріз тканини в поліції нібито також відмовилися. Наразі журналіст під вартою.

Колеги Голунова пов’язують затримання з його професійною діяльністю. Гендиректор «Медузи» Галина Тимченко та головний редактор Іван Колпаков повідомили, що в останні місяці журналіст отримував погрози.

Іван Голунов робив розслідування про те, як мікрофінансові організації відбирають житло в боржників, про родичів віцемера Москви Петра Бірюкова, переділ ринку ритуальних послуг тощо.

Фото — Facebook Иван Голунов