Марія Горбань, Слідство.Інфо

Вища кваліфікаційна комісія суддів назвала переможців конкурсу на посади суддів до касаційних інстанцій Верховного Суду. Переможці претендують на 78 посад у Касаційному кримінальному, адміністративному, цивільному та господарському судах у складі Верховного Суду. Засідання ВККС відбулися 6 березня.

Щодо 16-ти переможців конкурсу Громадська рада доброчесності надавала негативні висновки.

Зокрема, в конкурсі до Касаційного кримінального суду виграли Світлана Вус, Сергій Єремейчук, Галина Крет, Юрій Луганський, Андрій Чистик.

Серед переможців конкурсу до Касаційного адміністративного суду опинилися Наталія Блажівська, Олена Губська, Микола Гусак, Ігор Дашутін, Ігор Желєзний, Андрій Загороднюк, Лариса Іщук, Олена Калашнікова, Семен Стеценко, Лариса Тацій, Сергій Уханенко та Олег Шишов.

У конкурсі в Касаційний цивільний суд перемогли, зокрема, Ірина Воробйова, Євген Коротенко, Ганна Кривцова, Руслан Лідовець, Євген Петров, Микола Русинчук, та причетний до затягування розгляду справ Майдану син члена ВККС Максим Тітов.

Серед переможців конкурсу в Касаційний господарський судНаталія Волковицька, Юрій Власов, Сергій Могил, Ольга Кролевець, Тетяна Малашенкова, яка раніше працювала юристкою Петра Порошенка й неодноразово ухвалювала рішення на користь «суддів Майдану», Валерій Картере, Надія Губенко, а також чинний голова Вищої ради правосуддя та екс-суддя з Росії Ігор Бенедисюк.

Тепер переможців конкурсу повинна розглянути Вища рада правосуддя, а рішення про їхнє призначення — підписати президент України.

Верховний Суд — це остання судова інстанція, яка ставить остаточні крапки в судових справах. Також лише цей суд розглядає позови до президента, Верховної Ради, Вищої ради правосуддя та інших ключових органів влади й буде переглядати рішення Антикорупційного суду у справах топ-корупціонерів.

Вища кваліфікаційна комісія суддів оголосила конкурс до Верховного Суду в серпні 2018 року. Загалом у ньому взяли участь понад 70 кандидатів, щодо яких Громадська рада доброчесності надала негативні висновки, а до фіналу потрапив 31 із них.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Суддівська кров»: успішна історія «дяді Юри» та крах суддівської династії

(Головне фото — засідання пленуму Верховного Суду, Київ, 30 листопада 2017 року. Фото Гонтар Володимир / УНІАН)