Марія Горбань, Слідство.Інфо

Голова райсуду Маріуполя Ірина Мельник знайшла у себе в кабінеті приховані камеру спостереження та мікрофон. Раніше про це також повідомляла її колега Оксана Костромітіна. Про це стало відомо з сайту Вищої ради правосуддя.

Це вже п’ятий випадок за рік у судах прифронтового Маріуполя.

Суддя Орджонікідзевського райсуду Ірина Мельник розповідає, що звернула увагу на лампу денного освітлення в підвісній стелі її кабінету. Мовляв, та почала незвично миготіти, що й насторожило жінку. Перевіривши її, суддя Мельник знайшла камеру спостереження, направлену на її стіл. Від камери вели ще декілька дротів у різні кути кабінету судді — до ще однієї прихованої камери, мікрофона та відеореєстратора.

Приховані камери та мікрофони у своєму кабінеті у той самий день також знайшла колега Мельник з цього ж суду — Оксана Костромітіна. Обидві судді повідомили про це Вищу раду правосуддя. Обидві –  викликали працівників СБУ, які обшукали приміщення і знайшли ще декілька пристроїв. Слідчі служби безпеки розпочали досудове розслідування.

Такий випадок не перший у прифронтовому місті. Влітку про знайдені камери та жучки повідомляли й інші маріупольські судді — щоправда, із Жовтневого райсуду. У червні судді Єлізавета Ікорська та Олександр Музика також знайшли у своїх кабінетах жучки, приховані камери та інші спецзасоби. Кабелі від них вели до кабінету голови суду Вадима Ковтуненка. Судді також викликали працівників СБУ, які знайшли ще один прихований мікрофон і приховану камеру спостереження – у кабінеті судді Павла Папаценка.

Про подібні випадки судді забов’язані повідомляти Вищу раду правосуддя, єдиний орган який може призначати і звільняти суддів. У ній Слідству.Інфо пояснили, що подібні знахідки у кабінетах суддів є не надто частими і окремої статистики по них рада не має. Орган просто звертається до правоохоронців, аби ті провели розслідування.

«Буває, що прослуховування суддів якраз і проводиться у межах слідчих дій», — розповіла працівниця прес-служби Вищої ради правосуддя Ірина Паламарчук.

(Головне фото: Цензор.НЕТ)