Британська аналітична компанія Risk Advisory визнала Туркменістан країною з найбільшими корупційними ризиками в щорічному індексі «Корупційні виклики». Слідом ідуть Лівія, Сомалі та Ємен. Найбільші показники серед інших пострадянських країн — у Таджикистану та Узбекистану. Про це пише OCCRP.

Туркменістан залишається країною, де бізнес стикається з найбільшими корупційними викликами, а рівень непрозорості інформації є найвищим. Такий висновок зробили аналітики компанії Risk Advisory, що спеціалізується на керуванні ризиками.

«Тим, хто переймається через корупцію, ми радимо уникати Туркменістану», — йдеться в стислому переказі доповіді Risk Advisory для New York Times.

Індекс складали експерти у сфері права з семи регіональних команд, що спеціалізуються на бізнес-аналітиці. Індекс оцінює такі фактори, як загроза корупції, нестабільність режиму й доступність інформації у 187 країнах світу. З цих даних складають три рейтинги: «Рівень корупційних викликів», «Загроза корупції» та «Недоступність інформації про корупцію». Туркменістан набрав 71 бал по рівню корупційних викликів, 9 балів по рівню загрози корупції та 30 балів по недоступності інформації про корупцію.

Лівія набрала 40, 10 і 30 відповідно, Сомалі — 67, 16 та 51. Нова Зеландія за всіма показниками посіла останнє місце — 8, 3 та 5 балів. В України — 32, 11 та 21.

Як відзначили експерти, США та Канада залишаються країнами з найменшими корупційними ризиками. А галузі, де найбільше поширена корупція, незалежно від країни, — це будівництво, розвиток інфраструктури та видобуток нафти й газу.

Учасники церемонії відкриття нового автомобільного моста через річку Амудар’ю, підрядником будівництва якого є українська компанія, в Атамураті (Туркменістан), 14 лютого 2013 року. Михайло Марків / POOL / УНІАН