Посадовець Збройних сил взяв хабар за перемогу в тендері фірми екс-регіонала Олександра Пономарьова.

Про це повідомило видання  “Наші гроші” з посиланням на ухвалу Шевченківського районного суду м. Києва.

Міністерство оборони України заплатило 25 млн грн за поставку моторного мастила фірмі, пов’язаній із народним депутатом від “Волі народу” Олександром Пономарьовим. Мастило ж виявилося неякісним, через що за два останні роки зламалися понад 20 танкових двигунів.

Йдеться про ТОВ “Торговий дім Агрінол”. За даними слідства, наприкінці 2016-го року Міноборони закупило у цієї фірми 350 тонн моторного мастила для ЗСУ на суму – близько 22 млн грн. Таке мастило виробляло ТОВ “Російсько-українське спільне науково-виробниче підприємство Агрінол”. Вже у наступному, 2017 році, Міноборони замовило ще 350 тонн речовини. Цього разу моторне мастило на майже 25 млн грн поставила ТОВ “Регіон-Оіл”. До слова, діяльність “Регіон-Оіл” контролюється, за інформацією СБУ, службовцями компанії “РУ НВП Агрінол”.

За даними “Наших грошей”, у серпні минулого року Володимир Левін, представник компанії “РУ НВП Агрінол” дав хабара в 1,5 млн грн начальнику служби пального та пальних матеріалів Тилу Командування Сухопутних військ ЗСУ Олександру Заярному.

До вказаної злочинної схеми причетний також начальник 10-го Хіммотологічного центру Міноборони України Валерій Пивовар. Саме він, за даними слідства, підробив протоколи якості на мастило “Агрінолу”. В результаті – Міноборони поставило на баланс речовину, від якої почала ламатися військова техніка.

Як стверджують слідчі, службовці Міноборони діяли за попередньою змовою з представниками спеціальних і розвідувальних органів Російської Федерації.

Раніше, 2014-го року, “Агрінол” уже фігурував у кримінальному провадженні. Міноборони за моторне мастило переплатило понад 3,5 млн грн. Виявилося, що “Агрінол” змовилося із трьома іншими фірмами і вони узгоджено завищили ціни на торгах.