Печерський райсуд Києва скасував арешт на більш ніж 7 мільйонів гривень у справі про підкуп слідчого Генеральної прокуратури. Гроші повернули фігуранту розслідування, Олександру Михнюку.

Про це повідомляє “Судовий репортер” з посиланням на ухвалу суду.

Наприкінці 2015 року Генпрокуратура почала розслідувати незаконний видобуток бурштину та його продаж за кордон. За інформацією слідства, група осіб вивозила каміння з України в обхід митниці.

Майже за рік, в жовтні 2016 року правоохоронці затримали Олександра Михнюка, якого підозрюють в участі у злочинному угрупуванні. Михнюк намагався дати 30 тисяч доларів слідчому Генпрокуратури, аби його підкупити. За інформацією слідчих, це була лише частина хабара. Натомість Михнюк сподівався повернути собі арештоване майно – майже 200 кілограмів бурштину, телефон та мисливський карабін.

В квартирі підозрюваного Михнюка знайшли також 260 тисяч доларів та 330 тисяч гривень (тобто майже 7,3 мільйона гривень), які потім арештував суд. За версією слідчих, ці гроші підозрюваний планував використати для підкупу працівників ГПУ.

Але адвокат Михнюка стверджував, що кошти належать не його клієнту, а іншій людині, яка передала їх на зберігання Михнюку.

Влітку 2018-го суд вирішив, що підозрюваний не був власником цих грошей та зняв арешт. ГПУ відмовилися виконувати рішення суду, оскільки у ньому не зазначено, кому необхідно було повертати кошти. Однак, згодом суд роз’яснив, що всю суму необхідно віддати саме Михнюку, в квартирі якого гроші і були вилучені.

(Головне фото: Печерський районний суд міста Києва. Джерело: РБК-Україна)