Суд зобов’язав “Укрзалізницю” виплатити майже 27 мільйонів гривень за турнікети, які приватна компанія “Бонметон” встановила наприкінці 2014 року на двох залізничних станціях Києва.

У суді виявилось, що сторони не уклали між собою жодних договорів. А домовленості, яких залізничники та приватна компанія досягли у листуванні, було порушено.

У вересні та грудні 2014 року високопоставлений чиновник регіональної філії “Укрзалізниці” Анатолій Грушко у листуванні попросив компанію “Бонметон” встановити турнікетні системи на платформі станцій “Святошин” та “Біличі” у Києві. Фірма погодилася і придбала турнікети вже наступного дня після отримання листів.

У листуванні “Бонметон” та залізничники домовились, що турнікети передадуть у користування на шість місяців. Потім, знову ж таки у листуванні, приватна фірма дозволила Укрзалізниці користуватись ними ще три місяці. Турнікети ж залишалися у користуванні “УЗ” майже три роки, поки фірма не направила до залізниці письмову претензію або повернути турнікети, або сплатити їхню вартість. Про це йдеться у рішенні Господарського суду Києва за 28 лютого 2018 року, передають “Наші гроші”.

Вже у суді виявилось, що сторони не уклали між собою жодних договорів про передачу турнікетів. А отже, на думку суду, “Укрзалізниця” отримала турнікети безпідставно. Приватна компанія, яка встановлювала турнікети на станціях, вимагала від “УЗ” оплатити також інфляційні втрати, тоді компенсація складала б майже 49 мільйонів гривень, але це прохання суд відхилив. Втім суд таки зобов’язав “Укрзалізницю” повернути фірмі майно. Але оскільки турнікети “Бонметон” не зможе надалі встановлювати на інші проекти, залізницю також зобов’язали відшкодувати компанії їхню вартість – 29,96 мільйонів гривень. Це рішення поки не набуло сили, оскільки “Укрзалізниця” оскаржує його в апеляції.

(Головне фото – info.uz.ua)