Марія Горбань, Слідство.Інфо

За матеріалами Слідства.Інфо детективи національного антикорупційного бюро повинні почати досудове розслідування щодо голови Нацполіції Одещини Дмитра Головіна. Щоправда, відкрити кримінальне провадження зобов’язав суд.

Як розповідало раніше Слідство.Інфо, Дмитро Головін у вересні 2017 року придбав таунхаус в елітному комплексі на березі Чорного моря. Вартість такого житла — близько 2,3 мільйона гривень. Та в декларації Головіна інформації про елітні апартаменти немає — генерал задекларував тільки будинок і квартиру в Одесі й апартаменти в Луганську та Сімферополі.

За офіційними даними, таунхаус оформили на 86-річного дідуся дружини генерала Івана Слєпцова. Установити джерело такого доходу очільника поліції журналістам не вдалося. Сам Головін запевнив, що в родича його дружини «шикарна пенсія», оскільки він — колишній військовослужбовець, тож може придбати собі таке житло.

За матеріалами розслідування Слідства.Інфо юрист Інституту розвитку регіональної преси Олександр Волошин 19 жовтня написав заяву в НАБУ. Детективи бюро повинні були впродовж доби внести відомості до єдиного реєстру досудових розслідувань, а відтак перевірити, чи справді головний поліцейський Одещини приховував свої статки.

«За попередньою кваліфікацією я просив внести саме як недостовірне декларування, — пояснив Олександр Волошин. — На підставі цієї статті можна довести незаконне збагачення Головіна, якщо він сам придбав цей таунхауз. Якщо нерухомість справді купував 86-річний Іван Слєпцов, детективи перевірятимуть усі його доходи. І якщо родич Головіна офіційно не мав коштів на придбання будинку, його підозрюватимуть в ухиленні від сплати податків».

Але в НАБУ не внесли вчасно відомості до єдиного реєстру. Не зробили цього й за 10 днів, що й стало причиною позову за фактом бездіяльності службовців бюро. Солом’янський райсуд Києва таки зобов’язав НАБУ внести відомості про ймовірно недостовірну інформацію в декларації Головіна. Після цього детективи бюро проводитимуть досудове розслідування.