У партії “Відродження” конфіскували більш ніж 49 тисяч гривень добровільного внеску. Про це Слідство.Інфо дізналось з постанови Приморського районного суду Запорізької області.

З 2016 року НАЗК зобов’язане перевіряти щоквартальні звіти політичних партій. Суми внесків, порядок їх отримання та розподіл державних коштів регулює закон “Про політичні партії в Україні”, оскільки саме прозорість фінансування є важливою ознакою прозорості політичної сили. А тим паче – перед президентськими та парламентськими виборами.

Під час перевірки фінансового звіту партії “ Відродження” працівники НАЗК виявили, що внескодавець – Валентин Єлізаров – у травні здійснював внесок, маючи непогашений податковий борг. Таким чином Єлізаров порушив закон “Про політичні партії в Україні”, який забороняє особам, які мають непогашений податковий борг, робити внески на підтримку політичних партій.

Також, відповідно до закону, політична партія зобов’язана відмовитися від внеску особи, яка не може його здійснювати, впродовж трьох днів з моменту, коли про це стало відомо. Тому 10 вересня у офіс партії направили повідомлення про це правопорушення. Через 11 днів у “Відродженні” відповіли, що вони відмовилися від внеску та повністю повернули його 14 вересня, тобто з запізненням – за чотири дні після повідомлення.

З огляду на це, Валентина Єлізарова визнали винним в адміністративному правопорушенні – суд наклав на нього штраф у розмірі 1190 гривень. А з рахунку партії суд конфіскував 49 407 гривень, тобто повну суму внеску чоловіка.