Марія Горбань, Слідство.Інфо

Київський районний суд Одеси зняв арешт з дитячого табору «Вікторія», де у вересні 2017 року під час пожежі загинуло троє дітей. Про це Слідству.Інфо повідомили із зали судового засідання.

Клопотання про зняття арешту подала Одеська міська рада. Обґрунтувала це запровадженням в Одеській області воєнного стану, мовляв, відповідно до закону «органи місцевого самоврядування… зобов’язані сприяти діяльності військового командування». Як ідеться в клопотанні, до міського голови Одеси Геннадія Труханова звернувся комісар обласного військкомату й попросив тимчасово виділити їм приміщення дитячого табору «Вікторія». Міськрада погодилася, якщо суд зніме арешт. Також зазначається, що військовослужбовці використовуватимуть лише кам’яні будівлі.

Прокуратура Одеської області проти зняття арешту не заперечувала.

У вересні 2017 року в дитячому таборі «Вікторія» сталася пожежа, загинуло троє дівчат, які відпочивали там. За рік після трагедії засудили на два роки умовно лише одну з виховательок, яка формально відповідала за пожежну безпеку. Попри це, команда Слідства.Інфо знайшла докази розкрадання коштів і численних порушень при будівництві табору, вироки за які ніхто наразі не отримав.