Танкер Delfi, який аварійно сів на мілину в Одесі, раніше вже фігурував у розслідуванні про забруднення моря.

Про це “Слідство.Інфо” дізналося з реєстру судових рішень.

У постанові Білгород-Дністровського суду Одеської області від 2017-го року танкер Delfi згадується за унікальним ідентифікаційним номером 8866266. Такий же номер має судно, яке вчора прибуло до порта “Южний” в Одеській області. Також у них збігається зображення зовнішнього вигляду судна. 

У судовому рішенні написано, що поліція відкрила кримінальне провадження за фактом забруднення моря. У зв’язку з цим у лютому 2017-го року слідчий поліції клопотав про проведення огляду танкера. Суд дозволив оглянути Delfi, однак наразі результати розслідування невідомі. 

Розслідування почалося після того, як до поліції звернулася Державна екологічна служба і повідомила про забруднення води у районі Білгород-Дніпровського порту. Як ідеться в судовому документі, поблизу одного з причалів Delfi скинув у море невідому речовину, після чого на воді з’явилися “плівка темно-коричневого кольору, яка має характерний запах нафтопродуктів”.

Державна екологічна служба повідомила поліції про забруднення води у районі Білгород-Дніпровського порту/ЗОБРАЖЕННЯ з Реєстру судових рішень

Нагадаємо, що напередодні ввечері, 21 листопада, рятувальники отримали повідомлення, що некерований танкер Delfi дрейфує в бік акваторії Одеського морського порту. За інформацією Державної служби з надзвичайних ситуацій, на його борту перебувало три людини. 

Уранці 22 листопада судно сіло на мілину неподалік від берега. Утім, за словами голови Одеської області Масима Куцого, власник танкеру не дозволяв екіпажу його покидати і люди відмовлялися від допомоги. Операція з порятунку тривала цілий день. Невдовзі людей усе ж вдалося врятувати.  

Водночас у ЗМІ почала з’являтися інформація про те, що нібито з танкера в море витікає пальне. Зокрема, одеський журналіст  “Радіо Свободи” Михайло Штекель написав у своєму Twitter, що поблизу судна видно “чорні плями на воді” та відчувається “запах пального”. А видання “theБабель” оприлюдинило відео з дрону, на якому видно, як у воді біля судна розтікається темна суміш.