Голова НАБУ Артем Ситник припускає, що зустріч його заступника Гізо Углави із міністром енергетики часів Януковича Едуардом Ставицьким могла бути, але наголошує – це було до створення Національного антикорупційного бюро. І зустріч, мовляв, жодного стосунку до НАБУ не має.

“Скажу відверто: коли я проводив з ним співбесіду на посаду першого заступника, я не питав: “З ким ти мав зустрічі протягом усього свого життя?”, – сказав директор НАБУ у прямому ефірі “Громадського телебачення”, коментуючи нещодавнє розслідування Слідства.Інфо “Забута зустріч”. До слова, пояснити мотиви зустрічі свого підопічного з міністром часів Януковича Артем Ситник не зміг, і сам він ще не спілкувався з ним про це.

За інформацією, яка опинилася у журналістів Слідства.Інфо, зустріч Углави і Ставицького ймовірно відбулася в січні-лютому 2015 року у Ізраїлі і могла стосуватись домовленостей щодо вирішення кримінальних справ на користь втікачів.

Журналісти Слідства.Інфо отримали фото зустрічі Ставицького із людиною, дуже схожою на першого заступника керівника НАБУ Гізо Углаву. Міжнародна розслідувальна мережа Bellingcat підтвердила, що чоловік на фото справді з великою вірогідністю є Углавою. Це підтверджують, зокрема, збіги у контурах зачіски.

І хоча сама зустріч відбулася за декілька місяців до створення НАБУ, а отже – і до призначення Углави на посаду, закон, за яким створили бюро, набрав чинності ще у січні 2015 року. Гізо Углава на той час входив до групи експертів, яка розробляла законодавство щодо створення НАБУ.

“Я працював більше 6 місяців над створенням Антикорупційного бюро в Україні”, – казав Гізо Углава у травні 2015 року, менш ніж через півроку після ймовірної зустрічі зі Ставицьким. Саме тоді також вирішувалось питання про те, який правоохоронний орган займатиметься справами чиновників Януковича.

Підготувала Марія Горбань