Марія Горбань, Слідство.Інфо

Судді Конституційного суду України 14 травня обрали новою головою Наталію Шапталу замість звільненого того ж дня Станіслава Шевчука. Її син Євген також працює суддею в Київському апеляційному господарському суді.

Про це Слідство.Інфо дізналося з бази даних «Суддівська кров».

У 2016 році одеська громадська організація «Люстраційна комісія Одеської області» повідомляла, що нібито «розкрила корупційну схему за участі одеських журналістів і київських суддів», яка стосується банкрутства страхової компанії «Гарантія».

Як розповідав тоді голова громадської організації, до них потрапило відео, на якому гендиректор одеського телеканалу «Третий Цифровой», журналіст цього ж телеканалу Тетяна Телюкова й на той час суддя господарчого суду Києва Євген Шаптала домовляються про угоду.

За словами активіста, її суть полягала в тому, щоб під час процедури банкрутства «Гарантії» суд призначив «свого» арбітражного керівника, який повинен був вивести з компанії близько 4 мільйонів гривень. Суд мав відкрити справу щодо банкрутства компанії «Гарантія» за 10 тисяч доларів. Шаптала нібито одразу отримав 5 тисяч.

Представники громадської організації «Люстраційна комісія Одеської області» також називали саму Наталію Шапталу ставленицею Сергія Ківалова. За їхніми словами, «Третий цифровой» — підконтрольний Ківалову канал, журналістка Телюкова — похресниця Шаптали, а її син Євген виступав посередником у схемі.    

За інформацією журналістів, цю справу передали до НАБУ.

Крім того, за допомогою бази даних «Суддівська кров» Слідство.Інфо з’ясувало, що дружина Євгена Шаптали Ольга з 2016 року працює помічницею судді Конституційного суду. А ще один син Наталії Шаптали Віталій донедавна працював юристом в адвокатському бюро.

Судді Конституційного суду України Михайло Запорожець і Наталія Шаптала під час засідання КСУ, в Києві, 19 березня 2014 року. Олександр Синиця / УНІАН

«Суддівська кров» — це база даних суддівських родичів. Проект реалізовують команда журналістів-розслідувачів Слідства.Інфо та громадські активісти, за підтримки OCCRP (Проект розслідування корупції та організованої злочинності). Платформа дозволяє будь-кому простежити родинні зв’язки судді та викрити потенційні зловживання. Шукати можна у двох напрямках: за прізвищем судді ви отримаєте дані про його родичів; за прізвищем родича — відстежите зв’язок із суддею. Ви також можете клікнути на карту України та знайти потрібного суддю через суд, в якому він працює.