Дмитро Реплянчук, Слідство.Інфо

Суддю Оболонського райсуду Києва Костянтина Васалатія відсторонили від здійснення правосуддя строком на півроку за численні дисциплінарні порушення. Васалатій був у колегії суддів, які розглядали справу про держзраду Віктора Януковича.

Відповідне рішення Вища рада правосуддя ухвалила на засіданні 13 лютого.

Скаргу на дії судді подали Сергій Зуб і Микола Кательницький іще у вересні 2017 року. Члени ВРП установили, що Васалатій, зокрема, порушував процесуальні права учасників процесу й затягував строки розгляду справ.

Також суддю звинувачують у некоректній поведінці під час судового процесу. «Суддя проводив судове засідання, допускаючи неввічливі, нетактовні та некоректні висловлювання на адресу позивача та її представника», — йдеться в рішенні ВРП.

Суддя Васалатій не зможе наступні півроку здійснювати правосуддя та отримувати доплати до посадового окладу. Також його зобов’язали пройти курс підвищення кваліфікації щодо суддівської етики та застосування цивільного процесуального законодавства, і надалі пройти відповідне оцінювання.

24 січня Оболонський райсуд Києва заочно засудив екс-президента Віктора Януковича до 13 років в’язниці за державну зраду й пособництво у веденні війни проти Україну. Судді розглядали справу майже два роки, за цей час відбулося близько 90 засідань.