Марія Горбань, Слідство.Інфо

Вища кваліфікаційна комісія суддів визнала «суддю Майдану» Тетяну Шевченко, яка відправила жорстоко побитого активіста Євромайдану за ґрати на 60 діб, такою, що відповідає займаній посаді.

Про це йдеться в рішенні комісії.

Тетяна Шевченко у 2014 році розглядала справи проти учасників Революції Гідності. Й у січні 2014-го відправила на два місяці в СІЗО активіста, якого звинувачували у заворушеннях біля стадіону «Динамо».

Цієї ухвали досі немає в Реєстрі судових рішень, але її аналізувала Вища рада правосуддя. У їхньому рішенні йдеться, що затриманий був сильно травмований і потребував нагляду лікарів. Зокрема, мав закриту черепно-мозкову травму, забої кінцівок й садна по всьому тілу.

Також вона позбавила трьох автомайданівців прав на водіння транспортними засобами за поїздку до резиденції президента-втікача Віктора Януковича.

Суддю Шевченко повинні були звільнити за численні порушення, однак рішення щодо неї ухвалили після закінчення строку притягнення до відповідальності, й суддя залишилася на посаді.

Кожен суддя подає декларацію доброчесності, в якій повинен указати, чи виносив він рішення щодо учасників Революції Гідності, як того вимагає закон. Однак Тетяна Шевченко не вказала в декларації, що засуджувала активістів Євромайдану.

Суддя Тетяна Шевченко. Фото PROSUD

Раніше Наталю Марфіну призначили на посаду судді Дніпровського районного суду, попри те, що вона також «суддя Майдану». Під час Революції Гідності суддя відмовилася визнати підробленим протокол ДАІ-шника на одного з учасників автопробігу до будинку Януковича в Межигір’ї.

Верховний суд також поновив на посаді «суддю Майдану» Людмилу Козятник. Її звільнили після рішення Вищої ради правосуддя. Але під час розгляду скарги Козятник про поновлення на посаді з’ясувалося, що один із членів ВРП не підписав це рішення, хоча й мусив.

Ігор Бенедисюк потрапив у фінал конкурсу до Верховного суду, хоча понад 10 разів брав участь в ухваленні рішень на користь «суддів Майдану».