Марія Горбань, Слідство.Інфо

Суддя Окружного адміністративного суду Києва Руслан Арсірій поскаржився на пост у Facebook в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, назвавши його «спробою тиску». Про це Слідство.Інфо дізналося з повідомлення судді на сайті Вищої ради правосуддя.

Ідеться про допис виконувачки обов’язків міністра охорони здоров’я, який вона розмістила 16 січня. Він стосувався ситуації в Одеському медичному університеті. Там, як раніше заявляли в МОЗ, прибічники звільненого ректора, зокрема, здійснювали рейдерські захоплення. Супрун згадала також ухвалу Окружного адміністративного суду Києва від 10 січня, що, за словами Супрун, «забороняє вносити будь-які зміни до Єдиного державного реєстру юридичних осіб щодо ОНМУ». Щодо судді Окружного суду Арсірія, в.о. міністра написала, що той «має репутацію рятівника сумнівних осіб завдяки сумнівним рішенням».

«Понад 25 звільнених під час атестації міліціонерів були поновлені завдяки Арсірію. Він також скасував висновок про те, що екс-голова Обухівського районного суду Степанова підлягає люстрації. Ця суддя виносила рішення щодо учасників Майдану і прокуратура вже оголосила їй підозру у винесенні завідомо неправосудних рішень», — написала Супрун.

На думку Руслана Арсірія, цей допис Супрун поширила зокрема для «здійснення тиску на суд у справі, розгляд якої триває».

«Вказаний допис із посиланням на сумнівні джерела містить надумані твердження, які надають не лише негативну оцінку прийнятій 10 січня 2019 року ухвалі суду, але й ставлять під сумнів прийняті під моїм головуванням рішення в інших адміністративних справах», — написав він.

Суддя Руслан Арсірій не вперше потрапляє в поле зору Слідства.Інфо. У розслідуванні «Пляжний патруль» журналісти розповідали, що за декілька років Арсірій встиг відвідати понад 15 країн, серед яких Ямайка, Мексика, Таїланд, Куба, хоча його місячна зарплата була лише 10 тисяч гривень. Також згідно з даними Єдиного державного реєстру судових рішень, 15-го січня 2013 року колегія за участі Руслана Арсірія виносила рішення стосовно телеканалу ТВі, хоча в цей час суддя був за кордоном.

Раніше на допис Уляни Супрун скаржився ще один суддя Окружного адміністративного суду Києва Євген Аблов.

(Головне фото — Facebook-сторінка Уляни Супрун)