Марія Горбань, Слідство.Інфо

Суддя Окружного адміністративного суду Києва Євген Аблов поскаржився на пост у Facebook в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун. Допис стосувався ухвали судді про поновлення на посаді ректорки НМУ Богомольця Катерини Амосової. Про це Слідство.Інфо дізналося з повідомлення про втручання в діяльність судді на сайті Вищої ради правосуддя.

Супрун згадала, що Євген Аблов зобов’язав «беркутівців» розігнати учасників Революції Гідності, за що його повинні були люструвати. А також, що суддя фігурує в розслідуванні НАБУ щодо незаконного збагачення.

Такі твердження Супрун суддя Аблов назвав «надуманими».

«Вказаний допис із посиланням на сумнівні джерела містить надумані твердження про вчинення мною уявних в.о. Міністра охорони здоров’я проступків, що дає мені підстави вважати, що він був поширений виключно з метою формування негативного уявлення суспільства про роботу судової системи», — написав він.

Допис Уляна Супрун розмістила після того, як Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Катерини Амосової про поновлення на посаді ректорки НМУ ім. Богомольця. Рішення ухвалював саме Євген Аблов. Попри те, що пост з’явився після ухвали суду, Аблов вважає його тиском на правосуддя.

«Вважаю наявними всі підстави стверджувати, що такі очевидно резонансні дії в.о. Міністра охорони здоров’я були вчинені з метою здійснення тиску на мене з метою досягнення позитивного для себе результату у справі», — заявив суддя.

Міністерство охорони здоров’я наказом від 8 січня, згідно з ухвалою Окружного адміністративного суду столиці, визнало поновлення Катерини Амосової та одразу ж звільнило її з посади. Підставою стало недотримання умов контракту та відсутність на робочому місці з 27 грудня 2018-го по 8 січня 2019 року.

(Головне фото — Facebook-сторінка Уляни Супрун)