Євгенія Моторевська, Слідство.Інфо

Член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Юрій Тітов має трьох родичів, які працюють суддями в різних регіонах України — дві племінниці та син. А його дружина подала документи на призначення суддею вперше. Про це журналісти Слідства.Інфо дізналися під час роботи над матеріалом «Суддівська кров»: успішна історія «дяді Юри» та крах суддівської династії.

Крім того, син Юрія Тітова Максим, який нещодавно в колегії суддів виніс вирок екс-президентові Віктору Януковичу, бореться на конкурсі за крісло судді Верховного Суду. Добір проводить Вища кваліфікаційна комісія суддів, до якої входить і його батько. Тітов-молодший успішно пройшов співбесіду, попри те, що до нього були зауваження в Громадської ради доброчесності. Зокрема, Максим Тітов притягав до відповідальності водіїв, які їздили з протестом до резиденції Віктора Януковича під час Революції Гідності.

Чи зможе він стати суддею нового Верховного Суду, вирішуватиме весь склад ВККС. Під час розгляду цього питання Тітов-старший буде зобов’язаний усунутися від процесу.

«Я обов’язково візьму самовідвід, іншого й бути не може. А інші члени комісії, яке вони мають право не по закону ухвалювати рішення? Я виключаю цю можливість, тому що там сидять правники, судді, адвокати, науковці. Бо якщо ні, то завтра буде скарга», — пояснив журналістам Слідства.Інфо Юрій Тітов. Його син також переконаний, що колеги батька є неупередженими й жодного конфлікту інтересів у ситуації не вбачає.

Також Тітов-старший заявив, що був проти того, щоб його дружина подавала документи на призначення суддею. «Мені дружина треба чи суддя? Це не буде дружина, це буде суддя, державна людина. А як же дитина? Це неможливо, я проти. Але хай іде, бо тоді буде мені все життя згадувати», — додав Юрій Тітов.

«Суддівська кров» — це база даних суддівських родичів. Проект реалізовують команда журналістів-розслідувачів Слідства.Інфо та громадські активісти, за підтримки OCCRP (Проект розслідування корупції та організованої злочинності). Платформа дозволяє будь-кому простежити родинні зв’язки судді та викрити потенційні зловживання. Шукати можна у двох напрямках: за прізвищем судді ви отримаєте дані про його родичів; за прізвищем родича — відстежите зв’язок із суддею. Ви також можете клікнути на карту України та знайти потрібного суддю через суд, в якому він працює.

(Головне фото — Юрій Тітов під час прес-конференції голови Ради суддів України, 16 червня 2014 року. Фото Олександра Синиці / УНІАН)