Марія Горбань, Слідство.Інфо

27 суддів Окружного адміністративного суду Києва не з’явилися у Вищу кваліфікаційну комісію суддів для проведення іспиту. Про це повідомляє Insider.

Відповідно до графіка на сайті ВККС, 21 травня на іспит повинні були проходити 30 суддів Окружного адмінсуду Києва. Напередодні член Громадської ради доброчесності Роман Маселко повідомляв, що 20 травня 20 суддів Окружного адмінсуду Києва не з’явилися на роботу.

«Переконаний, що завтра невідомий вірус скосить ще 10 і усі не з’являться на іспит», — написав він у Facebook.

Однак троє суддів — Тетяна Шейко, Любов Маруліна та Марина Бояринцева — таки прийшли на оцінювання. Одна з суддів повідомила журналістам, що частина колег захворіла, а інші у відпустці.

Будівля Окружного адміністративного суду міста Києва, 18 квітня 2019 року. Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку. Гонтар Володимир / УНІАН

У квітні 30 суддів Окружного адмінсуду Києва не з’явилися до Вищої кваліфкомісії суддів на оцінювання через «тимчасову непрацездатність».

Саме Київський адміністративний окружний суд поновив на посаді голови Державної фіскальної служби Романа Насірова, а також 20 грудня 2018 року визнав звільнення ректорки НМУ ім. Богомольця Катерини Амосової незаконним.

Суддя Окружного адміністративного суду Києва Євген Аблов пізніше поскаржився на допис у Facebook в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун. Пост стосувався саме ухвали судді про поновлення на посаді ректорки НМУ Богомольця Катерини Амосової.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ День народження Аблова: політики, скандальні судді та головний військовий прокурор

Згодом Окружний адміністративний суд Києва заборонив Супрун виконувати обов’язки міністра охорони здоров’я.

Також троє суддів Окружного адмінсуду — Ігор Качур, Володимир Келеберда, Віталій Амельохін — ухвалили рішення, згідно з яким націоналізація ПриватБанку визнана незаконною. Один з них називав війну на Донбасі «громадянською», другий — фіктивно розлучався з дружиною, а третій отримав у власне користування службову квартиру.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто скасував націоналізацію ПриватБанку