Керівник апарату Харківської райадміністрації Зінаїда Анікейцева несвоєчасно подала декларацію, тому що на роботі не було комп’ютера з Інтернетом. Суд не знайшов умислу в її діях та закрив провадження.

Українські чиновники подають електронні декларації з 2016 року, а в 2018 до них приєднались також антикорупціонери. Відповідальність за невчасне декларування або неподачу декларації передбачає штрафи або навіть 2 роки позбавлення волі. У своїх заявах нардепи вже охрестили активістів-антикорупціонерів злочинцями, але чиновники продовжують знаходити нові способи “вийти сухими з води”.

Слідство.Інфо дізналося про один з таких способів з постанови Жовтневого райсуду Харкова.

Зінаїда Анікейцева працювала керівником апарату місцевої адміністрації майже 12 років – з кінця 2005 до середини 2017 року. Чиновниця подала декларацію за 2016 рік 20 квітня минулого року, хоча мала це зробити до кінця березня.

В суді Анікейцева пояснила, що не могла подати декларацію, бо її робоче місце не було обладнане необхідними засобами. Вона нібито неодноразово повідомляла про це голову Харківської РДА, який ігнорував доповідні чиновниці. Доповідні записки чиновниця почала писати лише з 3 квітня минулого року, хоча дедлайн для декларування минув ще вкінці березня.

Заступник голови райадміністрації Оксана Малишева розповіла в суді, що Анікейцева все ж мала комп’ютер на роботі, але не змогла пояснити, чи він підключений до Інтернету. Вона нібито не є спеціалістом у цьому питанні.

Керівник апарату Харківської райдержадміністрації Анікейцева на 20 день після останньої дати подачі декларації знайшла, де заповнити декларацію – на комп’ютері доньки.

Суд вирішив, що оперативники Харківської області не підтвердили умисел чиновниці подати декларацію невчасно, тому закрив провадження у справі.