Окружний адміністративний суд міста Києва відмовив у задоволенні клопотання Національного агенства України з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА) щодо скасування заборони здійснювати управління арештованим майном осіб, наближених до екс-міністра часів Януковича Олександра Клименка. Слідство.Інфо дізналося про це на судовому засіданні.

Йдеться про близько 120 об’єктів майна, що коштують півмільярда гривень. Зокрема 20 машиномісць, нежитлові приміщення у ТРЦ “Гуллівер” та елітні автівки. Під час Революції Гідності через загрозу опинитися за ґратами екс-міністр доходів та зборів Клименко разом із родиною виїхав із України.

Головна військова прокуратура арештувала активи втікача та передала їх в управління новоствореному агентству з управління активами у жовтні 2017 року.

Вчора Окружний адмінсуд в особі судді Костянтина Пащенка погодився із забороною АРМА розпоряджатися майном Клименка, яке прокуратура передала агентству. Більша частина цього майна належить особам, наближеним до колишнього міністра Клименка. Фактично цим рішенням суд заблокував діяльність Нацагенства щодо подальшої роботи з переданим йому майном.

Вже у лютому 2015 року Клименко вирішив повернутися у велику політику, завів рекламні сторінки в соціальній мережі Facebook і Twitter, а через півроку обзавівся ще й сайтом.

Екс-міністра Клименка та його оточення підозрюють у створенні злочинної організації, розтраті майна, службовому підробленні та фіктивному підприємництві.