Печерський районний суд Києва скасував арешт з рахунків фірми, яку слідство підозрює у фіктивному підприємництві. Ця фірма протягом 8 місяців свого існування заробила на тендерах майже 46 мільйонів гривень.
Рішення ухвалив суддя Сергій Вовк 23 серпня.
Компанія надавала послуги з протипожежного захисту, а донедавна її очолював колишній співробітник Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС).
Арешт на рахунки фірми «Капіталстрой» наклали 19 липня за клопотанням прокурора Генпрокуратури Євгенія Писаренка. На думку слідства, фірма має ознаки фіктивності й створена з метою виведення державних коштів.
Слідчі виявили зв’язок «Капіталстрою» з фірмою «Стройкиїв» (нині — «Авто Трек»), яка також має ознаки фіктивності. Зокрема, за даними слідства, обидві компанії подавали на торги ідентичні довідки, в яких були зазначені одні й ті ж працівники.
Крім того, слідчі допитали одного з буцімто працівників «Капіталстрою», який запевнив, що навіть не чув про таку фірму. За версією слідства, в компанії немає найманих працівників, про що свідчить її податкова звітність.
Фірма «Капіталстрой» заснована в січні 2019 року. За цей час вона виграла майже 90 державних тендерів й уклала договір на майже 46 мільйонів гривень. Зазвичай закупівлі стосувалися встановлення протипожежного обладнання й систем відеонагляду, здійснення протипожежних заходів. Основним замовником послуг була Київська міська державна адміністрація, з якою «Капіталстрой» уклав договорів на майже 42 мільйони гривень
Керівником і власником фірми із січня до липня був ексспівробітник Державної служби з надзвичайних ситуацій Максим Шмалько. Судячи з реєстру декларацій, він звільнився з посади провідного фахівця Святошинського районного управління ДСНС України в Києві всередині жовтня 2018 року.
У коментарі Слідству.Інфо Шмалько підтвердив, що не впливав на діяльність фірми. Тобто фактично був формальним власником.
«Влітку постало питання щодо зміни директора і я там участі особливо ніякої не брав», — сказав він.
Справжнього власника фірми Шмалько не назвав.
Сергій Вовк, який ухвалив рішення про зняття арешту з рахунків «Капіталстрой», відомий як суддя, який у 2012 році засудив Юрія Луценка до чотирьох років за ґратами через нібито незаконне святкування Дня міліції в палаці «Україна». Згодом це рішення Європарламент назвав таким, що не відповідає міжнародним стандартам справедливого, прозорого та незалежного судового процесу.
Також суддя Вовк головував у колегії суддів, яка засудила до п’яти років колишнього виконувача обов’язки Міністра оборони Валерія Іващенка. Його визнали винним у зловживанні службовим становищем під час підписання у 2009 році санкції по реалізації Феодосійського судномеханічного заводу в Криму. Європейський парламент згодом визнав Іващенка засудженим з політичних мотивів.
Окрім того, в складі колегії у 2011 році Вовк розглядав справу про хабарництво в Державному центрі зайнятості. У директора Володимира Галицького при затриманні вилучили гроші й 30 кілограмів золота на 7 мільйонів гривень. Співробітники центру фігурували як співучасники, однак згодом їх визнали винними. Та колегія суддів вирішила повернути їм вилучене майно, зняти арешт з будинків, квартир, автомобілів і коштів на рахунках.
Суддю Вовка намагалися притягнути до кримінальної відповідальності й позбавляли суддівської недоторканності. Зокрема, за версією прокуратури Києва, у 2015 році суддя незаконно позбавив громадянина права власності на майно. Тоді Сергія Вовка тимчасово відсторонили, однак у 2016 році він повернувся на роботу.
Як повідомляв «Український тиждень», Вовк з 2006-го до 2010 рік встиг заробити на квартиру в понад 200 квадратів, земельну ділянку, вантажний Ford, а також автомобілі Toyota та Honda для родини.
У 2011-му суддя Вовк, за інформацією медіа, задекларував дві земельні ділянки на Одещині — в Кароліно-Бугаз та в Затоці, — а також дві квартири в Одесі.
За інформацією «Чесно», у 2015 році Вовк задекларував квартиру на 67 квадратів, однак у попередній декларації цієї квартири немає.