Малиновський райсуд Одеси виправдав міського голову Одеси Геннадія Труханова у справі про розкрадання 93 мільйонів гривень з бюджету міськради.

Таке рішення суд ухвалив під час засідання 9 липня.

Міський голова Одеси Геннадій Труханов та всі інші фігуранти справи визнанні невинними у розкраданні коштів одеситів при купівлі приміщення заводу «Краян».

Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури просили для Геннадія Труханова 12 років позбавлення волі. Іншим фігурантам справи — заступнику Труханова Павлу Вугельману, директору департаменту Одеської міськради Олексію Спектру, оцінниці Галині Богдановій та керівникам компаній, причетних до схеми, офіційне слідство просило від 7 до 11 років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Прискорений» суд для Геннадія Труханова: хто судить міськголову Одеси

Вирок по справі заводу «Краян» складався з 400 сторінок. Колегія суддів зачитувала його впродовж тижня. Під час зачитування вироку Малиновський райсуд двічі «мінували». Також 8 липня стало відомо, що суд визнав неприпустимою низку доказів, зокрема, експертизу вартості будівель заводу «Краян».

У вересні 2016 року Одеська міськрада на чолі з Трухановим придбали приміщення заводу. Туди після ремонту планували перенести структурні підрозділи міськради, розташовані в різних частинах міста, що мало б зекономити бюджетні кошти. Та натомість, за інформацією НАБУ, ймовірно за приміщення заводу переплатили в 17 разів.

До оборудки нібито залучили оцінника, який визначив завідомо завищену ціну за будівлі «Краяну» — 185 мільйонів. Хоча компанія UAB Naster, яка, на думку слідчих, також залучена до схеми, раніше на державному аукціоні придбала весь комплекс будівель заводу за 11,5 мільйонів гривень. Приміщення заводу продавала міськраді компанія «Девелопмент Еліт», яка потім намагалася вивести кошти на рахунки ймовірно фіктивної компанії «А Моторс Плюс». Але правоохоронці встановили, що договір був фіктивним і встигли арештувати кошти.

Справа «Краяну» — не єдина, в якій фігурує одеський міський голова. Труханов згадується у справі про розкрадання коштів при ремонті доріг та у справі Одеського аеропорту. А нещодавно САП закінчила розслідування щодо недостовірного декларування. За даними слідства, Труханов не задекларував майна на понад 50 мільйонів гривень, йому вже вручили обвинувальний акт.

Труханов також фігурував і в журналістських розслідуваннях. Журналісти Слідства.Інфо спільно з OCCRP з’ясували, що в офшорних документах, через які Труханов контролював свої компанії, він був зазначений як громадянин Росії. А база даних російської Федеральної податкової служби містить ідентифікаційний номер платника податків Труханова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дорогий «Краян»: за що судять міського голову Одеси Геннадія Труханова

 Сам міський голова Одеси заперечував, що має російське громадянство, однак журналісти знайшли копію оригіналу його російського паспорта. А також дізналися, що мати Труханова має дорогу квартиру в Москві, яку той також не задекларував. Детективи НАБУ долучили матеріали про московську нерухомість до справи. 

До того ж, родина Труханова володіє й елітною нерухомістю в Лондоні. Як розповідало раніше Слідство.Інфо, його дружина та старша донька придбали трикімнатну квартиру в одній з розкішних Лондонських новобудов Чілтернс (Chilterns) у центрі міста.