Марія Горбань, Слідство.Інфо

Київський райсуд Одеси 21 червня відпустив під цілодобовий домашній арешт двох підозрюваних у замаху на одеського активіста Олега Михайлика. Запобіжний захід змінили Манучару Варшанідзе та Лаші Герасіну. Про це Слідству.Інфо повідомив їхній адвокат Володимир Поярков.

«Справа сиплеться. Тобто навіть щодо осіб, яких підозрюють у скоєнні особливо тяжкого злочину, де можливе лише тримання під вартою без альтернативи внесення застави (…) Торніке відпустили навіть без особистого зобов’язання. Двох інших відпустили під цілодобовий домашній арешт», – сказав Поярков.

Раніше суд також випустив з-під варти ще одного підозрюваного Торніке Герасіна, і не призначив йому жодного іншого запобіжного заходу. Це означає, що тепер він може вільно пересуватися і навіть виїжджати за кордон. У Торніке – інвалідність, він не може пересуватися без сторонньої допомоги.

Як уже повідомляло Слідство.Інфо, нещодавно справу про замах на Олега Михайлика повернули одеській поліції. Раніше провадження розслідувало Головне управління Національної поліції. Провадження передали до Києва, щоби забезпечити якісне розслідування. Однак віднедавна його вирішили віддати назад до Одеси.

Олег Михайлик відомий боротьбою проти незаконних забудов на морському узбережжі та критикою діяльності міського голови Одеси Геннадія Труханова. Напад на громадського діяча стався ввечері 22 вересня минулого року. Йому прострелили груди в ста метрах від будівлі обласної поліції. Куля пробила руку, роздробила ребро й порвала артерію. Олег Михайлик переніс клінічну смерть, утім, попри важкі травми, вижив. Слідство.Інфо тоді працювало на місці і детально відтворило події у вечір нападу на активіста.

Також нещодавно наша редакція отримала документи, у яких вказано, звідки стріляли в Михайлика. Журналісти співставили цю інформацію із записами відеокамер, які показують, де були підозрювані в момент замаху. Виявилося, що позиція офіційного слідства щодо ймовірних нападників викликає сумніви. Зокрема, Лаша Герасін, згідно з записами камер спостереження, у момент нападу на Михайлика був за п’ять кілометрів від місця злочину.

У січні німецькі лікарі провели операцію й видалили кулю з легені Олега Михайлика, яка залишалася в його тілі близько чотирьох місяців після замаху. Куля може стати важливим речовим доказом. Утім, наразі результатів її експертизи ще немає.