Катерина Лихогляд, Слідство.Інфо

Підозрюваний в організації нападу на Катерину Гандзюк Олексій Левін (Москаленко) зустрічався з арештованими Ігорем Павловським і Сергієм Торбіним 17 серпня минулого року. Про це 29 січня під час прес-конференції в Києві заявив адвокат Левіна Михайло Величко. Обидва чоловіки нині перебувають під вартою як підозрювані в організації злочину проти радниці мера Херсона.

«Що стосується присутності Левіна біля дому за місцем проживання Павловського, куди він приїхав 17 серпня 2018 року, в день, коли Торбіна і ще одного фігуранта у справі затримали, Левін також не заперечує. Як і має одночасно можливість повідомити, що про можливі плани низки осіб, пов’язаних з обговоренням, організацією, підготовкою та здійсненням нападу на Катерину Гандзюк йому відомо не було. Відповідно, він не міг і не брав жодної участі в підготовці та вчинені цього нападу. А також не забезпечував його покривання», — сказав Величко й додав, що Левін був біля будинку Павловського вперше й востаннє.

Адвокат заявив також, що йому відома суть розмови його підзахисного з іншими фігурантами справи Гандзюк, однак наразі вважає передчасним повідомляти про це ЗМІ: «Скажу тільки, що суть розмови не стосувалася подій, що сталися 31 липня 2018 року та їхніх наслідків. Іншими словами: один з учасників цієї розмови озвучив прохання без пояснень причин її виникнення, і на цьому співрозмовники попрощалися».

Адвокат Олексія Левіна Михайло Величко на прес-конференції, Київ, 29 січня 2018 року. Фото — Слідство.Інфо

Михайло Величко додав, що Левін був знайомий з Торбіним і Павловським, але запевнив, що не має жодного стосунку до організації злочину.

На Катерину Гандзюк напали торік 31 липня. Її облили кислотою біля під’їзду власного будинку. Вона отримала 40% опіків тіла, декілька місяців провела на лікарняному ліжку й перенесла низку важких операцій. Та 4 листопада Катерина Гандзюк померла. 17 серпня 2018 року правоохоронці затримали одного з імовірних організаторів нападу на Гандзюк Сергія Торбіна під час спроби втекти з Херсона. Як з’ясувало слідство, перед цим Торбін, а також один з виконавців нападу на Катерину Гандзюк зустрічалися з Ігорем Павловським в нього вдома. На той час їм було відомо, що їх розшукують.

Працівники СБУ, які розслідують убивство Гандзюк, підозрюють Олексія Левіна в організації цього злочину. Нещодавно його оголосили в розшук. За словами адвоката, Левін залишив країну 19 серпня з особистих причин, зокрема, йдеться про лікування за кордоном. Величко заявив, що йому не відомо, де перебуває його підзахисний.

Олексій Левін (колишнє прізвище Москаленко) — помічник депутата Херсонської обласної ради. ЗМІ неодноразово повідомляли, що він тісно пов’язаний з кримінальним світом. Під час одного з брифінгів генеральний прокурор України назвав Олексія Левіна ключовою фігурою у справі про вбивство Гандзюк, а також зазначив, що за ним і його батьком тягнеться низка тяжких злочинів. За словами Юрія Луценка, в кримінальному світі Левін відомий за прізвиськом «Москал-молодший». Під час конференції у Києві адвокат Величко заперечив цю заяву.

Напередодні батько Катерини Гандзюк під час чергового засідання ТСК звернувся з відкритим листом до Петра Порошенка та Юлії Тимошенко. Віктор Гандзюк закликав їх дати оцінку діям очільника Херсонської ОДА Андрія Гордєєва, а також голови обласної ради Владислава Мангера. Гордєєв входить до партії БПП, а Мангер —- до «Батьківщини». Віктор Гандзюк вважає їх замовниками злочину проти його доньки. За його словами, ці посадовці тісно співпрацюють з підозрюваним в організації вбивства Олексієм Левіним.