Одеський суд втретє спробує допитати Ігоря Павловського, якого звинувачують у замовчуванні вбивства Катерини Гандзюк. Також Павловський свідчитиме у справі щодо Владислава Мангера, його підозрюють у замовленні нанесення тяжких тілесних ушкоджень, що призвели до смерті активістки.  

Про це Слідство.Інфо дізналося з розкладу Приморського райсуду Одеси. Підготовче засідання відбудеться 3 жовтня о 15 годині.

Судовий розгляд повинен був розпочатися ще 16 серпня, однак тоді засідання не відбулося. Про це Слідству.Інфо повідомила представниця родини Гандзюк Євгенія Закревська.

«Це вже третя спроба розпочати судовий розгляд. Вперше на засіданні не було нікого, крім потерпілих. А вдруге перенесли за клопотанням захисту», — сказала Закревська.

Також вона розповіла, що 4 жовтня Павловського спробують допитати в провадженні щодо Владислава Мангера, якого підозрюють у замовленні нанесення тяжких тілесних ушкоджень, що призвели до смерті Гандзюк. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Справа Гандзюк: як готували напад

Павловського раніше підозрювали в організації нападу на Гандзюк, однак кілька місяців тому Генпрокуратура пом’якшила йому статтю й наразі він обвинувачується лише в замовчуванні злочину. Тобто офіційне слідство вважає, що Павловський не брав участі в організації злочину, а тільки знав про нього й мовчав. Найсуворіше покарання, яке може отримати Павловський — три роки ув’язнення.

Обвинувачення передали до Одеси за клопотанням Верховного Суду. Батько Катерини Віктор Гандзюк вважає, що прокуратура без його згоди збирається затвердити угоду з підозрюваним.

Павловський перебував під вартою з листопада 2018 року, однак зі зміною підозри у квітні цього року йому змінили й запобіжний захід на нічний домашній арешт з носінням електронного браслета. Термін запобіжного заходу сплив 26 червня і, як повідомляли в ГПУ, його не продовжували через стан здоров’я підозрюваного. Хоча наприкінці липня Павловський відвідав футбольний матч в Одесі.

Попри «пом’якшення» підозри Павловському, редакція Слідства.Інфо володіє інформацією, яка вказує, що його дії в цій історії були спрямовані не на приховування злочину, а на безпосередню співучасть у ньому.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Роль Павловського в нападі на Гандзюк: замовчував чи організовував?

Крім того, під час роботи над фільмом «Гандзюк: системне вбивство», Слідство.Інфо з’ясувало, що Павловський активно зідзвонювався з херсонськими правоохоронцями в день замаху на активістку, а також в інші важливі для слідства дати.

На Катерину Гандзюк напали торік 31 липня на виході з власного будинку. Її облили концентрованою сірчаною кислотою. Вона отримала 40% опіків тіла, декілька місяців провела на лікарняному ліжку й перенесла низку важких операцій. Однак 4 листопада Катерина Гандзюк померла.