Марія Горбань, Слідство.Інфо

Колишній спеціальний агент Національного антикорупційного бюро (НАБУ) Євген Шевченко, який фігурував у журналістських розслідуваннях Бігус.Інфо про численні розкрадання при закупівлі деталей для Укроборонпрому, працював помічником народного депутата від фракції «Самопоміч» Семена Семенченка.

За інформацією проекту Слідства.Інфо «Посіпаки», Євген Шевченко був помічником Семенченка на громадських засадах. Водночас з офіційного сайту Верховної Ради ця інформація зникла наприкінці минулого тижня. Журналісти Слідства.Інфо зберегли скриншот сторінки за 14 березня 2019 року, де Євген Шевченко ще в списку помічників.

Євгена Шевченка часто помічали в оточенні Семенченка. Вони, зокрема, разом їздили в закордонні дипломатичні поїздки народного депутата.

У коментарі для Слідства.Інфо Семен Семенченко підтвердив, що Євген Шевченко був його помічником. Однак після виходу розслідування, в якому він фігурував, Шевченко написав заяву про звільнення. Нардеп повідомив, що Шевченко почав працювати з ним за півтора року після подій, про які йдеться в розслідуванні.

«Євген Шевченко справді з 2018 року і донедавна був моїм помічником. Після виходу цього розслідування ми з ним поспілкувалися й він написав заяву (про звільнення — ред.)», — сказав він.

Також Семенченко сказав, що чекає на коментарі НАБУ щодо реальної участі «агента Шевченка» в цій справі.

«Мені важливо, щоб людина, яка служила в батальйоні «Донбас», виявилася героєм, а не корупціонером. Я б дуже хотів дізнатися, що це неправда», — прокоментував він Слідству.Інфо.

Журналісти Bihus.Info з’ясували, що син на той час першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор разом з Віталієм Жуковим та Андрієм Рогозою контрабандою поставляли оборонним підприємствам України російські деталі або деталі з українських військових частин за завищеними в декілька разів цінами. Розмір розкрадань, за даними журналістів, — щонайменше 250 мільйонів гривень. Євген Шевченко, який на той час співпрацював з НАБУ, підтвердив, що заробляв на постачанні деталей разом з Рогозою, з яким, за його словами, вони «дружать уже багато років».

(Головне фото — народний депутат Семен Семенченко під час засідання Верховної Ради України, Київ, 7 червня 2018 року. Фото Мусієнко Владислав / POOL / УНІАН)