П’ять компаній, які профінансували президентську політичну партію в третьому кварталі цього року, згадуються у одному розслідуванні поліції щодо незаконного заволодіння майном. 

Про це “Слідство.Інфо” дізналося з Єдиного реєстру судових рішень, ідеться в розслідуванні “Фінансування “Слуги народу”: понад 30 мільйонів від фігурантів кримінальних проваджень”.  

Фірми “Веб-Ротор”, “Леонол”, “Агро-Ленд”, ФГ “Екопівдень” та “Саквояж-Ют” фігурують у розслідуванні поліції Київської області. Ідеться про заволодіння пальним на понад вісім мільйонів гривень. За версією слідства, група осіб привласнила і легалізувала чуже майно з допомогою підставних фірм. Цьогоріч улітку під час обшуків в одного з фігурантів поліція виявила печатки кількох десятків компаній. Серед них і тих п’яти фірм, які спонсорували “Слугу народу”. 

Спільного в цих п’яти компаній є те, що їхні засновники з Херсонщини, хоча самі підприємства зареєстровані в інших містах. Крім того, в жодної з фірм не вказаний актуальний номер телефону в реєстрі Мін’юсту. Зв’язатися з ними не вдалося. 

Ці фірми пожертвували президенській “слузі” 16,5 мільйонів. Усі вони перерахували партії по 3,3 мільйони гривень. Підприємства “Агро-Ленд” із Сум та фермерське господарство “Екопівдень” з Миколаївської області займаються вирощуванням овочів. Компанія з Дніпра “Саквояж-Ют” оптовою торгівлею,  підприємство “Веб-Ротор” з Івано-Франківської області теж займається торгівлею. Київська фірма “Леонол” спеціалізується на торгівлі відходами та брухтом. Вона переказала 3 мільйони гривень. 

Зазначимо, що загалом з липня по вересень 2019-го року бізнес підтримав “Слугу народу” на 80 мільйонів гривень. Більше третини цих грошей надійшло від фірм із сумнівною репутацією. 11 компаній, які профінансували партію у третьому кварталі цього року, фігурують у кримінальних провадженнях. 

Читайте також: Керівником фірми, яка володіє італійською віллою Зеленського, є голова партії «Слуга народу»