Валентина Сімоненко, голова Ради суддів, без “п’яти хвилин” суддя нового Верховного суду, має російський податковий номер. Про це вдалося дізнатися членам Громадської ради доброчесності (ГРД), які перевіряють суддів на відповідність критеріям доброчесності та професійної етики.

Запит на отримання російського податкового номеру суддя подала до окупаційної влади Криму вже після анексії півострова Росією. Своїми діями Сімоненко фактично визнала владу окупантів.

За інформацією Громадської ради доброчесності, у 2015 році Сімоненко звернулася до “Межрайонной инспекции Федеральной налоговой службы №1 по г. Севастополю” із заявою про постановку на облік в податкових органах окупаційної влади Росії на території Криму. Це дало змогу їй отримати індивідуальний податковий номер платника податків РФ.

“Громадська рада доброчесності вкотре наголошує на неприпустимості обіймання такою особою посади в найвищому судовому органі країни”, – зазначається у заяві Громадської ради доброчесності, основного органу громадського контролю суддів. З цією заявою члени ради звернулися до Президента України Петра Порошенка з вимогою, аби він, як Гарант Конституції, не призначав верховною суддею Валентину Сімоненко.

Реакції Адміністрації Президента на заяву поки немає. Прес-служба Ради суддів України, колегіального органу суддівського врядування, на своїй офіційній Facebook сторінці оприлюднила нібито спростування Валентини Сімоненко претензій ГРД.  Як пояснила суддя,  “у 2014 році, коли Крим та Севастополь були окуповані Російською Федерацією, усі бази даних, у тому числі й податкові, були нею привласнені. Вже у 2015 році окупаційна влада самовільно усім, зареєстрованим у цих базах громадянам України, присвоїла свої ідентифікаційні номери”.

Втім у ГРД запевняють,що індивідуальний номер платника податків РФ Валентині Сімоненко було видано на підставі паспорта громадянки України, який вона отримала не у 2014, а у 2015 році, а отже, цієї інформації аж ніяк не могло бути у базах даних за 2014 рік. Ба більше, відповідно до законодавства РФ ідентифікаційний код може бути присвоєно лише за особистою заявою особи, до якої додається копія документа, що посвідчує особу.

Джерело зображення: daily.rbc.ua.