Сьогодні, 20 травня, до річниці перебування на посаді підсумкову прес-конференцію дав президент України Володимир Зеленський. Серед іншого, відповідав на питання щодо резонансних кримінальних справ та призначень. Відслідковуючи, зокрема, діяльність на посаді міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та призначення очільником податкової Олексія Любченка, справи щодо вбивства Катерини Гандзюк і Павла Шеремета, «Слідство.Інфо» наводить відповіді президента на питання по цих темах.

Щодо діяльності Арсена Авакова:

«Арсен Борисович Аваков не є моїм кумом, не є моїм близьким товаришем. Навпаки, у нього є близькі товариші, з якими я точно не товаришую. Чи потужний він міністр? Так. Чи складна у нас зараз ситуація? Вважаю, так. Його сьогоднішня відповідальність справа Шеремета. І, будь ласка, він почав цю справу він повинен довести її до кінця. До результату. Аби всі, хто дійсно вбив Шеремета, були наказані».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що не так з Аваковим: гучні злочини, нерозкриті поліцією

Щодо справи про вбивство Павла Шеремета:

«Вона більш складна й ми це з вами розуміємо. Однозначна вона чи ні я не знаю. Мене запросили я прийшов (на презентацію результатів розслідування, за якими в організації вбивства підозрюються Андрій Антоненко, Юлія Кузьменко, Владислав та Інна Грищенки і Яна Дугарь “Слідство.Інфо”). Так, дійсно я прийшов, тому що я хочу бути запрошеним на всі гучні справи. […] Я готовий нести відповідальність, якщо слідство було неправильним, якщо там були великі помилки, якщо, не дай Боже, було спеціально щось спрямоване проти цих людей. Я готовий нести серйозні висновки. Серйозні кадрові висновки. І без цього не обійдеться. […] Моя відповідальність єдина: знайти вбивць та посадити в тюрму».

Білше про цей злочин – у матеріалі «Слідства.Інфо» Справа Шеремета: умовно доведено й документальному фільмі «Вбивство Павла»

Щодо вбивства Катерини Гандзюк:

«З приводу [акції] “Хто вбив Катерину Гандзюк?”. За моєї каденції люди, які вбили посаджені. Є питання: “Хто замовив?”. У нас є відповіді. Ми знаємо, хто замовив. Зараз цю справу повністю передано до суду й суд, я впевнений, дасть справедливий вирок. І замовники не замовник, а замовники сядуть за ґрати. […] Суд повинен бути незалежним і надати незалежний вирок. Будемо робити все, аби все було справедливо й ці люди обов’язково сіли в тюрму».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Гандзюк: слідство щодо Мангера та Левіна завершили
Дивіться документальний фільм «Слідства.Інфо» «Гандзюк: системне вбивство» та відео «Справа Гандзюк: як готували напад»

Щодо призначення керівником Державної податкової служби Олексія Любченка:

«Ви кажете, що я приводжу старих людей із системи Януковича. Може бути. Скажіть, будь ласка, хто? […] Любченко не був керівником податкової України. Ми з вами теж жили за часів Януковича. […] Всі люди, які були за Януковича є людьми Януковича. Це по-перше, а по-друге, Любченко. Кого із великих реформаторів, які дали нам з вами результат для країни, які б заповнювали бюджет України кого з них ми звільнили? […] Любченка запропонував Міністр фінансів України. Запитайте нашого міністра фінансів, чому він взяв за головного податківця людину за часів Януковича».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Звідки у сина голови ДПС Любченка новий Porsche та квартира на Печерську