Марія Горбань, Слідство.Інфо

Обвинувачених у “справі Онищенка” за фактом розкрадання газу, видобутого за договорами із “Укргазвидобуванням”, відпустили під домашній арешт. Таке рішення ухвалили сьогодні, 7 листопада, у Солом’янському райсуді Києва. Ухвала стосується семи людей, включно з Валерієм Постним, якого називають правою рукою Онищенка та одним зі співорганізаторів схеми.

Постного, Онищенка та інших фігурантів справи звинувачують в організації схеми з перепродажу купленого у держкомпаній газу своїм же фірмам “Нафтогаз Трейд” та “Газтранспроект” за заниженими цінами. Із січня 2013-го до червня 2016-го вони, за версією офіційного слідства, протиправно заволоділи коштами, отриманими від продажу газу, в розмірі понад 1,6 мільярдів гривень. Збитки держави оцінюють у понад 740 мільйонів гривень.

Ухвала суду стосується семи людей: Постного Валерія, Гречанюк Мар’яни, Кравченка Дмитра, Сергієнка Олександра, Смаглюка Юрія, Сомова Олександра і Ченцової Олени.

Загалом слідство встановило причетність до участі у “газовій схемі” 29 осіб. З них семеро, у тому числі нардеп Олександр Онищенко, перебувають у розшуку.

(Головне фото – Укрінформ)